Manita Hiszpanii U-19, gole Palaciosa i Manuela Ángela

Hiszpania U-19 rozbiła rówieśników z Grecji 5:0 w drugiej kolejce fazy grupowej mistrzostw Europy. Dwóch piłkarzy Realu Madryt wpisało się na listę strzelców, a trzeci dorzucił asystę.

Reprezentacja Hiszpanii U-19 wykonała wielki krok w kierunku półfinału młodzieżowych mistrzostw Europy. Pokonała Grecję 5:0 i z kompletem punktów jest liderem w grupie B. W podstawowym składzie wyszło trzech graczy Realu Madryt: Gonzalo, Manuel Ángel i Palacios. Dwóch ostatnich zakończyło mecz z golami, a Gonzalo popisał się piękną asystą przy pierwszym trafieniu. W drugiej połowie na murawie pojawił się Edgar Pujol.

Hiszpania od początku ruszyła do ataku i szybko wyszła na prowadzenie. W 11. minucie Gonzalo przeprowadził świetny rajd na prawym skrzydle, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę do Barbery, któremu pozostało wykończenie akcji. La Rojita poszła za ciosem i błyskawicznie podwoiła prowadzenie. Gonzalo tym razem zapoczątkował atak, dośrodkował Fresneda, a na listę strzelców wpisał się Manuel Ángel. Festiwal strzelecki Hiszpanii trwał i po chwili było już 3:0. Dwójkową akcję Palaciosa z Barberą wykończył pierwszy z nich. Ostatnie uderzenie w pierwszej połowie nadeszło w doliczonym czasie. Barberà skompletował dublet i obie drużyny schodziły do szatni przy praktycznie rozstrzygniętym meczu.

Na drugą część spotkania nie wyszedł już Gonzalo, którego zastąpił Dani Rodríguez. Ataki Hiszpanii trochę straciły na sile, ale też trudno się temu dziwić. Mimo tego w 57. minucie Casas dorzucił kolejnego gola, wykorzystując dośrodkowanie Akhomacha z rzutu wolnego. La Rojita wrzuciła jeszcze niższy bieg i oba zespoły tylko czekały na końcowy gwizdek. W ostatnim meczu fazy grupowej Hiszpania zmierzy się z Norwegią.

Grecja – Hiszpania 0:5 (0:4)
0:1 Barberà 11’ (asysta: Gonzalo)
0:2 Manuel Ángel 14’ (asysta: Fresneda)
0:3 Palacios 17’ (asysta: Barberà)
0:4 Barberà 45’+1’ (asysta: Dani Pérez)
0:5 Casas 57’ (asysta: Akhomach)

Grecja U-19: Botis, Keramitsis, Deligiannis, Prodromitis, Georgiadis, Symeonidis (Tsikos 46’), Stavropoulos (Kalogeropoulos 46’), Kottas (Nikolaou 36’), Spyrakos, Smyrlis (Apostolakis 74’), Tzimas (Gkolfinos 86’).

Hiszpania U-19: Iribarne, Fresneda, Casas, Yarek, Valle, Gonzalo (Dani Rodríguez 46’), Manuel Ángel (Diao 67’), Palacios (Edgar 67’), Dani Pérez (Garrido 67’), Barberà, Akhomach (Omorodion 73’).