Arribas uratował Castilli remis

W pewnym momencie losy spotkania mocno się Castilli skomplikowały. Sytuację musiał ratować Arribas, który zdobył bardzo ważną bramkę. Dzisiejszy mecz niewiele wyjaśnił i wszystko rozstrzygnie się za tydzień.

Castilla zremisowała z Eldense w pierwszym finałowym meczu o awans do Segunda División. Z przebiegu spotkania trzeba uznać ten wynik za dobry, ponieważ Królewscy przegrywali 0:1 i mieli przeciwko sobie rzut karny. Jednak patrząc na cały dwumecz, remis sprzyja Eldense, ponieważ z racji wyższego miejsca zajętego w sezonie zasadniczym przy remisie w dwumeczu (wliczając ewentualną dogrywkę w drugim spotkaniu), awans wywalczą Azulgranas. Bardzo ważnego gola strzelił dzisiaj Arribas, który spędził na murawie 45 minut.

Castilla mogła wyjść na prowadzenie dosyć szybko, bo już w 11. minucie. Peter zdołał przeciąć podanie rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z Vallejo. Niestety posłał piłkę obok bramki. Później inicjatywę zaczęło przejmować Eldense, a Królewscy wycofali się do obrony. Okazji bramkowych nie było dużo, jednak sporo przed przerwą można było zobaczyć Arribasa rozgrzewającego się przy linii bocznej. Raúl widział, że potrzebne są zmiany. Niestety, drużyna nie była w stanie utrzymać bezbramkowego remisu do końca pierwszej części spotkania. Strata na własnej połowie dużo Castillę kosztowała, bo Eldense popisało się świetnym rozegraniem ataku, który wykończył Manuel Nieto.

Na drugą połowę nie wyszedł już Peter, bo w jego miejsce pojawił się Arribas. Sytuacja jednak szybko się skomplikowała Castilli, bo po faulu Mario Martína sędzia podyktował rzut karny dla Eldense. Do jego wykonania podszedł Montes i trafił w słupek, co dodatkowo zmotywowało gospodarzy do walki. W 60. minucie o krok od doprowadzenia do wyrównania był Nico Paz, lecz jego uderzenie spoza pola karnego wylądowało na poprzeczce. Kilkadziesiąt sekund później okazję miał Arribas, ale nieczysto trafił w piłkę i obrońca zdołał go zablokować. Starania Castilli zostały nagrodzone w 69. minucie. Dośrodkowanie Obradora na gola zamienił nie kto inny jak Sergio Arribas. Na więcej podopieczni Raúla nie zdołali zapracować.

Real Madryt Castilla – Eldense 1:1 (0:1)
0:1 Nieto 45’ (asysta: Soberón)
1:1 Arribas 69’ (asysta: Obrador)

Real Madryt Castilla: Luis López, Marvel (Obrador 57’), Rafa Marín, Carrillo, Pablo Ramón, Mario Martín, Dotor, Peter (Arribas 46’), Álvaro Martín (Gonzalo 57’), Nico Paz (Aranda 84’), Álvaro Rodríguez (Iker Bravo 84’).

Eldense: Vallejo, Abad, Carlos Hernández, Diego González, Sergio Ortuño (Juanto Ortuño 67’), Carnicer (Clemente 56’), Núñez (López 79’), Capó, Montes (Pajarero 79’), Soberón, Nieto (Estacio 67’).