Polska wygrała z Niemcami

W meczu towarzyskim w Warszawie reprezentacja Polski wygrała z Niemcami 1:0. Jedynego gola zdobył Jakub Kiwior, a całe spotkanie rozegrał Antonio Rüdiger. Polacy godnie pożegnali Jakuba Błaszczykowskiego.

Dzisiejsze spotkanie w Warszawie było wyjątkowe przede wszystkim dla Jakuba Błaszczykowskiego, który żegnał się z reprezentacją Polski. Legendę Borussii Dortmund oglądaliśmy od początku, a w 16. minucie otrzymał zasłużony hołd od kolegów z drużyny i kibiców. Do tego momentu na boisku nie działo się zbyt wiele. Niemcy przeważali, ale nic z tego nie wynikało.

W pierwszej połowie to Polacy zaskoczyli gości. Sebastian Szymański dograł z rzutu rożnego, a akcję wykończył Jakub Kiwior. Marc-André ter Stegen nie sięgnął dobrze uderzonej piłki i ku uciesze większości kibiców gospodarze wyszli na prowadzenie. O ile w pierwszej połowie Niemcy nie wrzucili wyższego biegu, o tyle tuż po przerwie przyspieszyli i potrafili zamknąć rywali w okolicach pola karnego. Najlepszą okazję miał Malick Thiaw, który po zgraniu Rüdigera nieźle uderzył, ale fantastyczne zachowanie Szczęsnego na linii po raz kolejny powstrzymało Niemców.

Rüdiger wystąpił dziś jako lewy stoper w ustawieniu z trójką środkowych obrońców. Bardzo często brał się za rozegranie i obok Kimmicha był najaktywniejszym zawodnikiem na boisku. Poza wspomnianą wyżej sytuacją Thiawa, gdy dogrywał piłkę po stałym fragmencie gry, często szukał długich podań w stronę Kaia Havertza lub innych atakujących i wiele z jego długich piłek stało na bardzo wysokim poziomie. W obronie nie miał wiele roboty i trudno go tak naprawdę rozliczyć z postawy w defensywie wobec dość kiepskiej postawy Polaków. Po zejściu Kimmicha przejął nawet opaskę kapitańską.

Mimo że był to mecz towarzyski, trudno rozliczać gospodarzy ze stylu. Wygrana z Niemcami nad Wisłą zawsze smakuje wyjątkowo i nie inaczej jest dziś, zwłaszcza przy pożegnaniu takiej legendy jak Błaszczykowski.

Polska – Niemcy 1:0 (1:0)
1:0 Kiwior 31' (asysta: S. Szymański)

Polska: Szczęsny; Bereszyński (72' Frankowski), Bednarek, Kiwior, Kędziora; D. Szymański (76' Bielik); Błaszczykowski (17' Skóraś), Zieliński (65' Ślisz), S. Szymański (46' Linetty), Kamiński; Lewandowski (46' Milik).
Niemcy: Ter Stegen; Kehrer, Thiaw (87' Wolf), Rüdiger; Hofmann (46' Gosens), Can, Kimmich (80' Goretzka), Henrichs (68' Sané); Wirtz (80' Brandt), Musiala (68' Füllkrug); Havertz.