Dzisiejsze okładki

Pożegnanie Edena Hazarda i triumf Barcelony w Lidze Mistrzyń to główne informacje na niedzielnych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Drugi Puchar Europy przyszedł z epickością!” – MARCA oddaje okładkę kobiecej Barcelonie, która wygrała Ligę Mistrzyń po odwróceniu wyniku 0:2 do przerwy. Patri Guijarro, MVP meczu, strzeliła dwa gole w dwie minuty. Rolfö dopełniła wyczynu.

Na dole w sekcji Królewskich: pożegnanie Asensio i Hazarda – Real zrywa z Belgiem, chociaż ten miał rok kontraktu.

Na górze: sześć drużyn i jeden dramat – wszyscy zależą od siebie, a kluczowy mecz to starcie Valladolidu z Getafe; ligowy terminarz na niedzielę.

Poza tym na dole: Joaquín zawiesza buty z rekordem – wyrówna wynik Zubizarrety; Carlos Sainz ruszy drugi, a Alonso ósmy do wyścigu F1 w Hiszpanii; tenisista Alcaraz poszuka ćwierćfinałów Rolanda Garrosa w starciu z Musettim.

AS

„Hazard odchodzi” – AS ogłasza za Realem odejście Belga, którego kontrakt wygasał w 2024 roku i który zwalnia największą część budżetu płacowego drużyny. Potwierdzono również pożegnania Asensio i Mariano.

Na górze: królowe Europy – kobieca Barcelona wygrala swoją drugą Ligę Mistrzyń w meczu, który do przerwy przegrywała 0:2; dublet Guijarro i zwycięskie trafienie Rolfö.

Na dole w sekcji piłkarskiej: finał w Puceli – sześć zespołów walczy o uniknięcie zajęcia ostatniego miejsca ze spadkiem – terminarz na niedzielę.

Poza tym na dole: Sainz fruwał przy pole position Verstappena – kierowca Ferrari ruszy drugi, Alonso ósmy; Musetti kolejnym wyzwaniem dla Alcaraza – Sorribes wszedł do 1/8 finału bez gry.

Mundo Deportivo

„Dwukrotne mistrzynie” – Mundo Deportivo podaje, że kobieca Barcelona ponownie zakłada koronę po epickiej remontadzie przy przegrywaniu 0:2 do przerwy. Dublet Patri i decydujący gol Rolfö doprowadziły do delirium 8 tysięcy culés w Eindhoven.

Na dole: gra o miejsce spadkowe i pucharowe; PSG oficjalnie ogłasza odejście Messiego po sezonie; kolejny tytuł City, a ciągle zostaje Liga Mistrzów; Verstappen ruszy z pole position, a Sainz drugi.

Sport

„Mistrzynie!” – Sport przekazuje, że kobieca Barcelona we wspaniały sposób zdobyła swoją drugą Ligę Mistrzyń po odwróceniu wyniku 0:2 w starciu z Wolfsburgiem. Dwoma golami w dwie minuty Patri Guijarro doprowadziła do remisu, a Rolfö dała tytuł Barcelonie.

Poza tym na dole: Barcelona spuści ligową kurtynę w Vigo; Real żegna Hazarda!; Luismi Cruz nokautuje Castillę; Verstappen z pole position, a Sainz drugi.