Casemiro w finale Pucharu Anglii, gol Mayorala [VIDEO]

Casemiro rozegrał bardzo dobre zawody przeciwko Brighton w półfinale Pucharu Anglii. Zanotował pełne 120 minut i nie zawiódł w konkursie jedenastek. Ostatni tydzień był mniej udany z kolei dla Marcelo, który nabawił się urazu łydki w starciu z The Strongest w Copa Libertadores. Jak poszło pozostałym?

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Ma za sobą bardzo solidny występ. Jego Deportivo Alavés pokonało Leganés 2:1, a on dobrze spisał się w środku pola. Miał 75 kontaktów z piłką i znów imponował, jeśli chodzi o długie podania (6 celnych na 7 prób). Zanotował również jedno kluczowe dogranie oraz dwa udane dryblingi. Może powinien nieco bardziej odpowiedzialnie obchodzić się z piłką, bo zaliczył aż 12 strat, ale żadna z nich nie skutkowała klarownym zagrożeniem. Opuścił plac gry w 82. minucie.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena SofaScore: 6,9/10

Brahim Díaz (AC Milan)
Pojawił się na murawie od pierwszej minuty w ligowym starciu z Lecce. Jak zwykle był aktywny i swoimi zagraniami, ale też swoim ustawieniem szukał wolnych przestrzeni. Kiedy tylko Milan znajdował się pod polem karnym rywala, był tam także Brahim. Raz uderzał na bramkę (celnie), zanotował jedno kluczowe podanie, a formalnie również asystę. To właśnie Hiszpan oddał piłkę do Rafaela Leão, który rozpoczął swój rajd jeszcze na własnej połowie, kończąc go drugim trafieniem dla Rossonerich. Podopieczni Stefano Piolego wygrali 2:0, a 23-latek zszedł z boiska w 78. minucie.
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Endrick (Palmeiras)*
Endrick rozpoczął mecz ze Cierro Porteño w Copa Libertadores na ławce rezerwowych. Pojawił się na murawie w 55. minucie przy wyniku 0:1 i rozruszał ofensywę Palmeiras. Choć zakończył spotkanie bez gola czy asysty, to miał spory udział w tym, jak zmieniło się nastawienie jego zespołu. Przeprowadził kilka świetnych rajdów z piłką, oddał dwa strzały i był kilkukrotnie faulowany. Ostatecznie Palmeiras wygrało 2:1.
Ocena SofaScore: 6,8/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Całe spotkanie z Mallorcą na wyjeździe (porażka 1:3) oglądał z ławki rezerwowych. Od początku lutego rozegrał mniej niż 30 minut…

Reinier (Girona FC)
Reinier dostał największą okazję od dawna, gdy w 12. minucie kontuzji doznał Aleix García i to właśnie Brazylijczyk go zmienił. Zagrał jednak dość słabe spotkanie. Miał problemy z utrzymaniem się przy piłce i zanotował aż 14 strat. Na plus dwa podania kluczowe i ogólnie widoczna chęć do gry. Zrzucamy słabszą dyspozycję na brak rytmu i mamy nadzieję na więcej minut. Girona przegrała 0:1 z innym beniaminkiem, Realem Valladolid.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
Mecz z Mallorcą na wyjeździe zaczął się dla niego całkiem dobrze. W 23. minucie po jego strzale lewą nogą i rykoszecie od jednego z obrońców piłka wpadła do siatki zaskoczonego Rajkovicia. Był to jednak jego jedyny strzał w tym meczu i w ogóle jedyne zagrożenie z jego strony pod bramką Mallorki. Rywale odpowiedzieli w drugiej połowie trzema trafieniami i ostatecznie wygralli 3:1. Skrót meczu i gola Mayorala można obejrzeć tutaj
Ocena WhoScored: 7,2/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Casemiro (Manchester United)
Brazylijczyk wyszedł w środku tygodnia od początku na wyjazdowy mecz z Sevillą i choć sam zagrał przyzwoite spotkanie, to United po prostu nie potrafiło przeciwstawić się prostej piłce Mendilibara. Oddał aż pięć strzałów, a do tego zanotował dobre statystyki defensywne: pięć zablokowanych uderzeń, dwa wybicia i trzy odbiory. Sevilla jednak wygrała aż 3:0 i awansowała do półfinału Ligi Europy.
Ocena WhoScored:

W weekend natomiast United mierzyło się z Brighton w ramach półfinału Pucharu Anglii. Tu Casemiro rozegrał pełne 120 minut, razem z dogrywką, i również spisał się bardzo dobrze. Skupiał się głównie na grze defensywnej i oddał tylko jeden strzał. Wygrał jednak aż 13 pojedynków, zanotował 6 przechwytów i 7 odbiorów. Dobrze rozgrywał i zawsze dawał opcje, jeśli chodzi o zagranie piłki. Wykorzystał też rzut karny w konkursie jedenastek. United awansowało właśnie po rzutach karnych i w finale zmierzy się z City.
Ocena SofaScore: 7,8/10

Fran García (Rayo Vallecano)**
Starcie z Realem Sociedad na wyjeździe było dla niego prawdopodobnie jednym z najtrudniejszym w tym sezonie. W jego strefie operowali bowiem David Silva i Mikel Oyarzabal, którzy każdemu obrońcy mogą napsuć krwi. Fran nieźle sobie radził, jednak nie potrafił pomóc drużynie, która przegrała 1:2. Przy pierwszym golu obrońca nie popisał się przy kryciu Sørlotha, choć ze względu na różnicę wzrostu między nim a Norwegiem nie można obwiniać wyłącznie jego.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Isco (bez klubu)
Niezmiennie od rozwiązania kontraktu z Sevillą, które miało miejsce 21 grudnia ubiegłego roku, pozostaje zawodnikiem bez klubu. Na początku marca AS poinformował, że wobec nieudanych przenosin do Unionu Berlin i braku ofert od klubów MLS Isco postanowił zrobić sobie przerwę i z poszukiwaniami nowego pracodawcy zaczekać do następnego sezonu.

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W Lidze Konferencji Fiorentina zagrała u siebie z Lechem Poznań, a Serb dostał szasnę na występ od pierwszej minuty. Niestety nie był to występ, którego oczekiwał od niego trener. Atakujący był jednym z najgorszych graczy w drużynie gospodarzy i nie stwarzał praktycznie żadnego zagrożenia. W sumie oddał trzy strzały, w tym tylko jeden celny. Nie wygrał ani jednego pojedynku i zanotował pięć strat. Fatalne zawody Jovicia, który w 69. minucie udał się na ławkę rezerwowych.
Ocena SofaScore: 6,5/10

W Serie A Fiorentina przegrała na wyjeździe z Monzą 2:3. Jović zaczął mecz na ławce i pojawił się na murawie w 71. minucie. Ponownie jednak nie wyróżnił się dosłownie niczym i zanotował kolejne minuty bez historii.
Ocena WhoScored: 5,9/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Mario Gila (Lazio)
Ostatnio nie podnosi się z ławki rezerwowych. Tym razem też był tylko widzem, a Lazio przegrało z Torino 0:1.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
W sobotę Real Sociedad wygrał u siebie z Rayo Vallecano 2:1, a Japończyk zaczął ten mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie w 62. minucie. Było to dla niego spotkanie bez większej historii. Nie zanotował ani jednego kluczowego podania, nie oddał też ani jednego strzału. Na plus można wspomnieć o pięciu wygranych pojedynkach. Z całą pewnością oglądaliśmy już lepszego Kubo w tym sezonie.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Miguel całe wyjazdowe spotkanie z Realem Valladolid przesiedział na ławce rezerwowych. Jego koledzy przegrali 0:1.

Víctor Chust (Cádiz CF)
Wyjazdowy mecz z Espanyolem tradycyjnie rozpoczął na ławce rezerwowych, ale szansę na grę po raz pierwszy od 18 marca otrzymał już w 19. minucie, gdy wszedł na boisko za kontuzjowanego Faliego. Spotkanie skończyło się wynikiem 0:0, więc zachował czyste konto razem z całą defensywą Cádizu, ale zagrał przeciętnie. Wyraźnie było widać, że brakuje mu minut, bo bardzo często gubił krycie i miał kłopoty z ustawieniem. Minął się w wyskoku z jednym dośrodkowaniem, które mogło zakończyć się golem, ale ostatecznie piłka tylko odbiła się od słupka. Zanotował za to dziewięć skutecznych wybić. Słowem – niczym nie zabłysnął, ale i niczego nie zawalił.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

Marcelo (Fluminense)
Znalazł się w podstawowym składzie na mecz z The Strongest w Copa Libertadores. Spędził na boisku tylko 30 minut, bo poczuł ból w łydce i musiał opuścić boisko. Niewiele w tym spotkaniu pokazał. Fluminense wygrało 1:0, chociaż miało zdecydowaną przewagę i mogło wygrać wyżej. Skrót tego meczu można zobaczyć tutaj.
Ocena SofaScore: 6,6/10

Kontuzja uniemożliwiła mu występ w ligowym spotkaniu z Athletico Paranaense, które Fluminense wygrało 2:0.

Zawodnik kolejki: Casemiro

*został pozyskany przez Real Madryt w grudniu 2022 roku, ale do klubu trafi latem 2024 roku i do tego czasu występuje w Palmeiras