Zimny prysznic dla Castilli

Castilla przegrała z Salamanką 0:3 i nie poprawi swojej sytuacji w tabeli. Królewscy przerwali tym samym passę czterech zwycięstw z rzędu. Dzisiaj byli nieskuteczni, co wykorzystali gracze Unionistas.

Castilla po serii zwycięskich meczów z rzędu otrzymała zimny prysznic w Salamance. Królewscy przegrali aż 0:3. Pierwsza połowa była całkiem niezła w wykonaniu podopiecznych Raúla, którzy oddali dziesięć strzałów, ale nie wykorzystali swoich okazji. Gospodarze byli dzisiaj natomiast definicją skuteczności. Niemal każda ich ofensywna akcja kończyła się golem. Do rozegrania pozostaje pięć kolejek i Castilla musi się szybko pozbierać.

Na początku spotkania obie drużyny wymieniły się ciosami i bramkarze szybko musieli zabrać się do pracy. De Luis ratował Castillę, a De la Cruz zatrzymał uderzenia Arandy oraz Dotora. W 15. minucie gospodarze wyprowadzili kolejny atak i tym razem byli skuteczni. Juampa trafił do siatki, wykorzystując słabą postawę obrony. Castilla starała się odpowiedzieć, a najlepiej prezentował się Aranda, który swoimi dryblingami stwarzał zagrożenie. To właśnie on miał szansę w 31. minucie, ale Unionistas uratował De la Cruz. Później Óscar próbował jeszcze uderzenia z rzutu wolnego, lecz minimalnie spudłował. Jeszcze przed przerwą groźnie po rzucie rożnym strzelał Mario Martín, jednak on również posłał piłkę obok słupka.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Castilli. Gracze Unionistas potrzebowali zaledwie 30 sekund na podwyższenie prowadzenia. De la Nava wykończył głową dobre dośrodkowanie. Ten gol mocno uderzył w Królewskich, którzy długo nie potrafili się pozbierać. W końcu Raúl postanowił zmienić zawodników i ustawienie na boisku. Niewiele to zmieniało. Castilla coraz bardziej narażała się na kontrataki, ale też nie była w stanie stworzyć zagrożenia pod bramką De la Cruza. Ryzyko się nie opłaciło, bo w 87. minucie Unionistas wyprowadziło zabójczy kontratak, który ustalił wynik tego spotkania.

Unionistas Salamanka – Real Madryt Castilla 3:0 (1:0)
1:0 Juampa 15’
2:0 De la Nava 46’
3:0 Raúl Beneit 87’ (asysta: Borja Díaz)

Unionistas Salamanka: De la Cruz, Fran Rodríguez, Jon Rojo, Ramiro, Leal, Óscar Sanz, Nespral (Mikel Carro 75’), Juampa (Neskes 90’), De la Nava (Santos 61’), Losada (Borja Díaz 61’), Chapela (Raúl Beneit 75’).

Real Madryt Castilla: De Luis, Obrador, Edgar (Vinícius Tobias 61’), Rafa Marín, Carrillo, Peter (Nico Paz 71’), Mario Martín, Dotor (Theo Zidane 81’), Álvaro Martín (Noel López 61’), Arribas, Aranda (Iker Bravo 81’).