Remontada w Sewilli

W meczu 25. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt wygrały na wyjeździe z Realem Betis 3:1. Bramki dla Królewskich zdobyły Carolne Weir, Caroline Møller i Olga Carmona.

Pierwsze minuty spotkania rozgrywanego w Miasteczku Sportowym Luisa del Sola należały do gospodyń, jednak dzięki dobrej grze defensywy Realu Madryt piłkarki Betisu nie tworzyły większego zagrożenia pod bramką Misy. W 10. minucie wynik meczu mogła za to otworzyć Esther, jednak jej strzał po dośrodkowaniu Naomie Feller minął światło bramki Gaëlle Thalmann. Żadna z drużyn nie potrafiła zdecydowanie zdominować swoich przeciwniczek. Po blisko pół godziny gry Feller próbowała szczęścia uderzeniem z dystansu, ale piłka po jej strzale jedynie otarła słupek. Do przerwy bramek nie oglądaliśmy.

Po zamianie stron Las Blancas ruszyły nieco śmielej i już w 48. minucie bliska zdobycia pierwszej bramki była Caroline Weir, jednak jej mocne uderzenie powędrowało nad poprzeczką. Ku zaskoczeniu wszystkich w 61. minucie prowadzenie objęły Las Verdiblancas za sprawą Rinsoli Babajide, która w sytuacji sam na sam minęła Misę i zmieściła piłkę w siatce. Radość gospodyń nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ już w 64. minucie do remisu doprowadziła Weir, która wykorzystała fatalne nieporozumienie i niezdecydowanie defensorek Betisu. Królewskie za wszelką cenę szukały trzech punktów i w 84. minucie dopięły swego dzięki Caroline Møller, która w 83. minucie świetnym strzałem głową po dośrodkowaniu Lindy Caicedo pokonała Thalmann. W 88. minucie Królewskie postawiły kropkę nad i dzięki trafieniu Olgi z rzutu karnego.

Podopieczne Alberto Torila zgarniają bardzo ważny komplet punktów w stolicy Andaluzji i wygrywają swoje 20. spotkanie w bieżącym sezonie Ligi F. Dzięki temu zwycięstwu Królewskie zachowały 3-punktową przewagę nad trzecim w tabeli Levante.