Hiszpania U-19 z awansem na mistrzostwa Europy

Hiszpania U-19 w bardzo dobrym stylu zakończyła eliminacje do mistrzostw Europy. Pokonała Ukrainę 4:0 i zapewniła sobie wyjazd na turniej finałowy. Palacios strzelił w tym spotkaniu gola, a Gonzalo popisał się asystą.

Reprezentacja Hiszpanii do lat 19 wywalczyła awans na mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach od 3 do 16 lipca na Malcie. La Rojita potrzebowała zwycięstwa w ostatnim meczu i lepszego bilansu bramkowego niż Dania. Udało się to osiągnąć, a kolejnego gola w eliminacjach strzelił César Palacios. Obok niego w podstawowym składzie pojawił się Manuel Ángel. Gonzalo i Edgar weszli na murawę z ławki. Pierwszy z nich zaliczył asystę przy golu Barbery. Iker Bravo natomiast obserwował to spotkanie w roli rezerwowego.

Hiszpania szybko rozpoczęła strzelanie. Już w 3. minucie César Palacios otrzymał dobre podanie od Barbery i trochę szczęśliwie przelobował Barczenkę. Gospodarze poszli za ciosem i błyskawicznie podwyższyli prowadzenie. Po ładnej akcji Valle dośrodkował do Alarcóna, który uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki. Trzecią bramkę zdobył Dani Rodríguez. Zawodnik Barcelony najpierw przejął futbolówkę, a później uderzeniem z dystansu zaskoczył ukraińskiego bramkarza.

W drugiej połowie wynik spotkania ustalił Barberà. Otrzymał bardzo dobre podanie od Gonzalo, który pojawił się na boisku tuż po przerwie. W równoległym spotkaniu Dania pokonała Luksemburg „tylko” 4:1, więc to Hiszpania poleci latem na Maltę. Tam będzie walczyć o tytuł z gospodarzami oraz z Norwegią, Włochami, Portugalią, Grecją, Polską i Islandią.

Hiszpania U-19 – Ukraina U-19 4:0 (3:0)
1:0 Palacios 3’ (asysta: Barberà)
2:0 Alarcón 7’ (asysta: Valle)
3:0 Dani Rodríguez 22’
4:0 Barberà 59’ (asysta: Gonzalo)

Hiszpania U-19: César Fernández, Fresneda, Valle, Yarek (Félix Garreta 67’), Casas, Manuel Ángel (Dani Pére 46’), Palacios (Calvo 79’), Akhomach, Dani Rodríguez (Gonzalo 46’), Alarcón (Edgar Pujol 70’), Barberà.

Ukraina U-19: Barczenko, Kitela (Charabara 61’), Slubyk, Udod, Chołod, Bułeza, Tsarenko (Czernysz 61’), Sihejew, Łosenko (Hłuszczenko 61’), Rosputko (Benediuk 83’), Puszkarow (Aleksandrow 83’).