City i Inter awansują do ćwierćfinałów

Manchester City oraz Inter Mediolan to kolejne zespoły, które meldują się w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów, pokonując odpowiednio RB Lipsk i Porto.

Dzisiejsze mecze w Lidze Mistrzów miały jednego patrona – Erlinga Haalanda. Norweg poprowadził Manchester City do niezwykle okazałego zwycięstwa w rewanżowym meczu z RB Lipsk, strzelając aż pięć goli. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1, ale na Etihad Stadium Obywatele nie pozostawili nikomu złudzeń. Po dwudziestu pierwszych, dość spokojnych minutach, napastnik gospodarzy na przestrzeni czterech minut trafił dwukrotnie. Hattricka skompletował tuż przed przerwą. Bramkę na 4:0 zdobył Gündoğan, a kolejne dwa trafienia dołożył Norweg.

Pep Guardiola nie pozwolił mu bić kolejnych rekordów, wstawiając dość szybko zmienników. City ostatecznie wygrało 7:0 i awansowało do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. Nie mniej działo się w Portugalii, gdzie Porto podejmowało Inter z nadzieją na odrobienie jednobramkowej straty z pierwszego spotkania. Oba zespoły miały swoje okazje, obejrzeliśmy kilka ciekawych strzałów z dystansu, ale nikt nie był w stanie się przebić. W doliczonym czasie gry Porto jeszcze dwukrotnie w ciągu minuty obiło poprzeczkę, ale szczęście stało po stronie Onany. Ostatecznie więc, po bezbramkowym remisie, to zawodnicy z Mediolanu meldują się w kolejnej rundzie, choć nie pozostawili po sobie najlepszego wrażenia.

Awansowali do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów: SL Benfica, Chelsea FC, FC Bayern, AC Milan, Manchester City, Inter Mediolan

Nadchodzące mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów:
Środa, 15 marca, 21:00 – Real Madryt vs Liverpool FC (5:2)
Środa, 15 marca, 21:00 – Napoli vs Eintracht Frankfurt (2:0)

Losowanie ćwierćfinałów, drabinki do półfinałów oraz gospodarza finału odbędzie się w piątek 17 marca o 12:00.