Juvenil A w ćwierćfinale Ligi Młodzieżowej

Juvenil A pokonał Salzburg 3:1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Młodzieżowej. Tam możliwy był pojedynek z Barceloną, ale Katalończycy przegrali 0:3 z AZ Alkmaar, więc to Holendrzy staną naprzeciw drużyny Arbeloi.

Juvenil A wykonał zadanie, pokonał Salzburg i zameldował się w ćwierćfinale Ligi Młodzieżowej. Królewscy musieli dzisiaj odrabiać straty, bo to Austriacy zadali pierwszy cios, ale w drugiej połowie remontada się powiodła. Bardzo dobry występ zanotowali Pol Fortuny czy Iker Bravo. Pozytywnie też można ocenić grę Nico Paza. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Arbeloi podtrzymali znakomitą passę, bo w tym sezonie nie przegrali jeszcze ani razu. W ćwierćfinale nie dojdzie do Klasyku, ponieważ Barcelona przegrała z AZ Alkmaar i to Holendrzy będą rywalami madrytczyków.

Początek meczu to przewaga Realu Madryt, ale bez konkretów. Salzburg skupił się na bronieniu, ale był w stanie wyjść na prowadzenie. Manu Serrano sfaulował w polu karnym Konaté. Napastnik gości chwilę później zamienił „jedenastkę” na gola. Królewscy starali się obrobić straty jeszcze przed przerwą i najlepszą sytuację miał Palacios, lecz uderzał niecelnie. Tuż przed przerwą indywidualną akcją popisał się Havel, ale on również był nieskuteczny.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla podopiecznych Arbeloi. Manuel Ángel oddał strzał z dystansu, Krumrey odbił piłkę przed siebie, co bezlitośnie wykorzystał Pol Fortuny, o którym zapomnieli obrońcy Salzburga. Natychmiast Królewscy wyprowadzili kolejny atak i Gonzalo trafił w poprzeczkę. Skuteczniejszy był Jacobo. Obrońca zamienił na gola dośrodkowanie Pola Fortuny’ego z rzutu rożnego. Salzurg był bliski wyrównania po błędzie Viníciusa. Ostatnie słowo należało jednak do Realu Madryt. Iker Bravo popisał się perfekcyjnym uderzeniem z rzutu wolnego i ustalił wynik spotkania.

Real Madryt – Salzburg 3:1 (0:1)
0:1 Konaté 30’ (rzut karny)
1:1 Pol Fortuny 46’
2:1 Jacobo 62’ (asysta: Pol Fortuny)
3:1 Iker Bravo 94’ (rzut wolny)

Real Madryt: Piñeiro, Obrador, Serrano, Jacobo, Vinícius Tobias (Edgar 84’), Chema, Manuel Ángel (Yeray 74’), Nico Paz (David Jiménez 84’), Pol Fortuny (Iker Bravo 63’), Gonzalo, Palacios (Mesonero 84’).

Salzburg: Krumrey, Gevorgyan, Baidoo, Wallner, Pejazic, Sahin, Yeo (Paumgartner 84’), Sadeqi (Lechner 91’), Reischl (Zeteny 63’), Konaté, Havel (Crescenti 63’).