Castilla liderem

W 24. kolejce Primera Federación Castilla wygrała z Linaresem 2:0. Królewscy odnieśli tym samym trzynaste zwycięstwo w tym sezonie i wskoczyli na pozycję lidera. Mają teraz punkt przewagi nad Alcorcónem i dwa oczka więcej od Deportivo La Coruña.

Castilla pokonała Linares 2:0 i wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli grupy 1. Primera Federación. Królewscy wygrali po golach Marvela i Arribasa, chociaż w trakcie spotkania stworzyli sobie o wiele więcej sytuacji. Podopieczni Raúla wykorzystali wczorajsze potknięcie Alcorcónu. W wyjściowym składzie pojawił się Álvaro Rodríguez, który wczoraj zadebiutował w pierwszej drużynie. Tym razem do siatki nie trafił, ale pokazał się z dobrej strony.

W pierwszych minutach lepiej prezentowała się Castilla, ale pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie goście. Uderzał Hugo Díaz, jednak posłał piłkę obok bramki. Królewscy byli skuteczniejsi. W 13. minucie Arribas dośrodkował z rzutu rożnego, a futbolówkę głową skierował do siatki Marvel. Zawodnicy Linaresu próbowali szybko odpowiedzieć. Wyprowadzili kilka akcji, lecz De Luis nie musiał się specjalnie wysilać. Szansę na podwyższenie prowadzenia miał Arribas. Po szybkim kontrataku atakujący trafił w słupek.

Następnie blisko był Álvaro, jednak w jego przypadku z interwencją zdążył jeden z obrońców, który wybił piłkę z linii bramkowej. W 28. minucie kontuzji doznał Vinícius Tobias. Brazylijczyk nie był w stanie kontynuować gry i jego miejsce zajął Álex Jiménez. Przewaga Castilli była znaczna, ale w pierwszej połowie brakowało już dobrych okazji strzeleckich. Królewscy schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie kolejną szansę miał Arribas, ale Ernesto uratował swoją drużynę. Ledwie kilkadziesiąt sekund później niewiele zabrakło Álvaro, żeby dobrze uderzyć piłkę. Po początkowych atakach Castilli do głosu doszedł też Linares. Gelardo znalazł się sam na sam z De Luisem i golkiper wygrał ten pojedynek. Przed upływem godziny gry jeszcze raz obie drużyny stworzyły sobie okazje. Po stronie gospodarzy niecelnie uderzał Arribas, a goście trafili w poprzeczkę.

Raúl przeprowadził podwójną zmianę i niedługo po wejściu na boisko szansę miał Noel, ale nie miał łatwej sytuacji do uderzenia i nie zdołał zaskoczyć Ernesto. Tempo spotkania zaczęło spadać, bo zawodnicy zaczęli odczuwać zmęczenie po grze na wysokich obrotach we wcześniejszej fazie meczu. Wynik rywalizacji w doliczonym czasie gry ustalił Arribas, który uderzeniem z dystansu nie dał szans Ernesto. To było jego dziesiąte trafienie w tym sezonie.

Real Madryt Castilla – Linares 2:0 (1:0)
1:0 Marvel 13’ (asysta: Arribas)
2:0 Arribas 93’’ (asysta: Álex Jiménez)

Real Madryt Castilla: De Luis, Obrador, Marvel, Rafa Marín, Edgar, Vinícius Tobias (Álex Jiménez 28’), Mario Martín (Theo Zidane 63’), Peter (Aranda 83’), Álvaro Martín (Villar 81’), Arribas, Álvaro Rodríguez (Noel López 63’).

Linares: Ernesto, Candelas (Abeledo 87’), Squadrone, Lolo González, Caro, Javi Duarte, Rodri, Gelardo (Mawi 77’), Fermín, Álex Sancris (Viaña 87’), Hugo Díaz.