Oceny zawodników po meczu z Osasuną

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Osasuną 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Nie było to spotkanie, przy którym Courtois miał ręce pełne roboty. Osasuna oddała cztery celne strzały, ale Thibaut tylko raz musiał nieco bardziej się wyciągnąć, gdy w pierwszej połowie Moi Gómez próbował zaskoczyć go z daleka. Dobrze poradził sobie też ze strzałem piętą Budimira, choć uderzenie Chorwata było zbyt lekkie, żeby zaskoczyć bramkarza.

6. Nacho

Teoretycznie występował jako prawy obrońca, ale był bardzo powściągliwy w ataku. Dość rzadko pojawiał się na połowie rywala, ale w defensywie był bardzo solidny. Wygrał wszystkie pojedynki (łącznie 9, w tym 4 w powietrzu) i w obronie nie można mu nic zarzucić. Zdecydowanie lepiej mogło być za to w wyprowadzeniu piłki, zwłaszcza że jedna z jego strat mogła kosztować Real stratę gola.

3. Militão

Żaden inny zawodnik nie zanotował większej liczby interwencji niż on. Był szefem defensywy i bardzo dobrze czytał grę. W pojedynkach powietrznych z Budimirem bywało różnie, ale i tak był to bardzo dobry występ Brazylijczyka.

22. Rüdiger

Po kiepskim występie z Al-Hilal w finale Klubowych Mistrzostw Świata mógł odpocząć, gdy jego koledzy poradzili sobie z Elche, ale wrócił do wyjściowego składu na mecz w Pampelunie i dobrze się spisał. Nie był tak efektowny jak Militão, ale uniknął poważniejszych błędów i dobrze radził sobie w powietrzu.

4. Alaba

W obronie nie miał dużo pracy i po nijakiej pierwszej połowie grał nieco wyżej, dzięki czemu samą swoją obecnością mógł pomóc Viníciusowi. Po udanej akcji Austriaka Brazylijczyk strzelił nawet gola, ale arbiter słusznie odgwizdał pozycję spaloną. W końcówce David mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego uderzenie z dość ostrego kąta obronił Herrera.

12. Camavinga

Jeszcze kilkanaście godzin przed meczem wydawało się, że będzie mógł nieco odetchnąć po dziewięciu meczach z rzędu. Choroba Tchouaméniego sprawiła, że znów zobaczyliśmy go od pierwszej minuty. Spisał się bardzo solidnie, był jednym z wyróżniających się zawodników. Nie notował strat, potrafił rozrzucić piłkę dłuższym podaniem, wygrał niemal wszystkie pojedynki, a rywale zwykle musieli go zatrzymywać przewinieniami (aż 5-krotnie, najczęściej faulowany zawodnik na boisku). Do tego dobrze radził sobie w obronie, gdzie zaliczył 5 interwencji (2. wynik w zespole). Ostatnio jest w dobrej formie niezależnie od pozycji, co sprawia, że na Anfield też możemy zobaczyć go od początku.

10. Modrić

Nie był to równy mecz Luki. Miewał bardzo dobre zagrania – jak to do Viniego przed golem Valverde – ale były dość długo trwające okresy, gdy znikał na dłużej. Osasuna momentami dominowała nad Realem w środku, a Modrić i spółka nie potrafili znaleźć na to lekarstwa.

19. Ceballos

Nie był to Dani w takiej formie, w jakiej widzieliśmy go w ostatnich tygodniach. Posłał kilka dobrych piłek do przodu – między innymi do Viníciusa na początku spotkania – ale tak jak pozostali pomocnicy nie było w jego poczynaniach pewnej ciągłości. Tak jak Modrić znikał na zbyt długo, by móc go w stu procentach pochwalić. Ancelotti właśnie Ceballosa zdjął z boiska jako pierwszego, ale patrząc na późniejsze poczynania pozostałych pomocników, można przyznać trenerowi rację.

15. Valverde

Sokół znów jest sobą. Pojawił się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie, co sprawiło, że bramka Osasuny została odczarowana. Piłka nie siedziała mu na nodze w tym spotkaniu, ale w kluczowym momencie prawa noga go nie zawiodła. Był wystawiony nieco bliżej prawej strony, starał się też pomagać Nacho i angażować w grę defensywną. Zagrał niezłe spotkanie, ale waga jego trafienia sprawia, że trzeba wymieniać go jako jednego z bohaterów Realu w Pampelunie.

20. Vinícius

Brazylijczyk polaryzuje nie tylko przez ocenę zachowania jego samego czy wobec niego, ale też swoją grą. Wczoraj był niesłychanie aktywny, często w pojedynkę starał się nacierać na bramkę Osasuny. Marnował jednak na potęgę. Dwukrotnie sam wywalczył sobie bardzo dobrą pozycję, ale za każdym razem zatrzymywał go bramkarz Osasuny. Na szczęście Vinícius dołożył też cegiełkę w postaci asysty. Szkoda, że nienaganne wykończenie akcji obserwowaliśmy wyłącznie w tych sytuacjach, po których arbiter wskazał pozycję spaloną.

21. Rodrygo

W pierwszej połowie całkowicie zaginął, pląsając się między obrońcami Osasuny. Przez 90 minut był przy piłce zaledwie 26 razy (w pierwszej połowie tylko 12), co nie przekładało się na większe zagrożenie. Oddał dwa strzały, ale nie był w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Osasuny. Był odłączony od reszty zespołu.

11. Asensio

Dał dobrą zmianę. Teoretycznie grał jako prawoskrzydłowy, ale szukał gry na całej szerokości boiska. To on pociągnął akcję do przodu przed pierwszym golem, a kilkanaście minut później ustalił wynik meczu. Nie notował głupich strat i miał realny wpływ na wynik. Zrobił to, czego trener i kibice oczekiwali.

2. Carvajal

Z rezerwowych był najbardziej bezbarwny, ale nie powinno to stanowić zarzutu w jego stronę. Wszedł jeszcze przy wyniku 0:0, a chwilę później Valverde dał Realowi prowadzenie, przez co Carvajala należy rozliczać głównie z gry w defensywie, która była dość dobra. Osasuna domagała się rzutu karnego po jego domniemanym zagraniu ręką, ale Dani zrobił w tej sytuacji wszystko jak należy.