15. kolejka: Barcelona remisuje z Espanyolem

Barcelona zremisowała z Espanyolem w meczu 15. kolejki Primera División, zrównując się punktami z Realem Madryt.

Pierwszy niedzielny mecz w Hiszpanii to derby Barcelony rozgrywane na Camp Nou. Bardzo szybko podopieczni Xaviego wyszli na prowadzenie za sprawą dwóch swoich środkowych obrońców, bo Christensen asystował, a Marcos Alonso trafił do siatki. Oba zespoły grały na dość niskim biegu, niewiele oglądaliśmy konkretnych ofensywnych akcji. W ofensywie Barcelony nieco zawodził Ansu Fati, a z kolei Espanyol nie był w stanie skontruować niczego na połowie swoich rywali. Na przerwę schodziliśmy więc z wynikiem 1:0.

Po przerwie Espanyol nieco bardziej się otworzył i nawet oddał groźny strzał za sprawą Nico Melameda, ale na miejscu byli defensorzy Barcelony. Można jednak było wyczuć, że nie czują się oni najpewniej na boisku. Świetną okazję po wrzutce Alonso miał Lewandowski, ale uderzył obok bramki. W pole obrońców gospodarz wywiódł Joselu, który przerzucił sobie piłkę nad jednym z nich, wbiegł w pole karne, ale zanim zdążył cokolwiek zrobić, Marcos Alonso nadepnął go w polu karnym. Mateu Lahoz podyktował jedenastkę, którą wykorzystał sam poszkodowany i Espanyol miał już remis. W końcówce mieliśmy ogromne zamieszanie, które trwało kilka minut. Lahoz szczodrze rozdawał kartki za dość małe przewinienia, na czym pierwszy poważnie sparzył się Alba, wylatując z boiska. Chwilę później wyleciał Souza, a mógł wylecieć też Cabrera, ale jego hiszpański arbiter oszczędził. Dwie kluczowe interwencje w samej końcówce zanotował Álvaro Fernández, a Papużki wywiozły niesamowicie ważny punkt z Camp Nou. W walce o mistrzostwo znowu więc mamy remis w rubryce punktów.