Oceny zawodników po meczu z Realem Valladolid

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Realem Valladolid 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

W doskonałym stylu zakończył bardzo dobry 2022 rok. Pokazał się zarówno przy uderzeniu zza pola karnego Álvaro Aguado, jak i przy strzale głową z bliska Sergio Leóna. Przy 0:0 był opoką Królewskich. Znów mógł cieszyć się z czystego konta.

2. Carvajal

Kompletnie nijaki mecz obrońcy. Real Valladolid rzadko atakował lewą stroną, więc defensywnie trudno mówić o większym wyzwaniu. W ataku nie zrobił praktycznie nic. Przy jego nazwisko trzeba też zaznaczyć minus za sytuację z pierwszej połowy, gdy w prosty sposób stracił piłkę i ratował się faulem w groźnej strefie. Jego zmiana już w 60. minucie nie mogła dziwić.

22. Rüdiger

Zaliczył całkiem udany powrót do gry po mundialu. W defensywie było dosyć spokojnie, a w ataku – poprawnie, choć nie perfekcyjnie. Miał trzy okazje do strzelenia gola po rzutach rożnych. O pierwszych dwóch lepiej zapomnieć, za to trzecia próba zakończyła się zagraniem ręką Javiego Sáncheza i odgwizdaniem rzutu karnego dla Królewskich. Za to na pewno warto go pochwalić.

4. Alaba

Miał zacząć spotkanie na ławce rezerwowych, ale przez niedyspozycję Militão wskoczył do wyjściowej jedenastki. Jego występ był dość neutralny – trudno znaleźć większe powody do krytyki, ale i atakujący rywala nie zawiesili poprzeczki zbyt wysoko.

23. Mendy

Bez większych problemów radził sobie z powstrzymywaniem akcji Realu Valladolid jego flanką. W ataku było niestety tak jak zazwyczaj.

8. Kroos

Zagrał na pozycji najbardziej cofniętego pomocnika, skąd mógł zarządzać atakiem pozycyjnym Królewskich. Jak zawsze wyróżniał się ogromną precyzją podań (100 celne na 103 próby, w tym 7/7 długich podań), a musiał też zwracać większą niż zwykle uwagę na defensywę. Raz dość łatwo dał się ograć w środku, ale nie skończyło się to niczym groźnym. Dobry występ Toniego.

15. Valverde

Poruszał się między środkiem, skrzydłem a pomocą, ale niestety tym razem niewiele z tego wynikało. Pokazał świetną szybkość w akcji, w której Javi Sánchez zagrał piłkę ręką po raz pierwszy, ale poza tym nie zasłużył na zbyt wiele pochwał. Szkoda, że nie spróbował skorzystać ze swojej najgroźniejszej broni – nie oddał ani jednego strzału.

19. Ceballos

Zagrał niezłe spotkanie, choć i u niego zabrakło trochę więcej konkretów. Można na pewno wyróżnić jego bardzo dobre zachowanie na początku meczu. Balansem ciała wszedł w pole karne i dogrywał do środka, ale wmieszała się w to ręka Javiego Sáncheza.

11. Asensio

Miał kilka niezłych momentów, gdy szukał strzału lub dośrodkowania. Tego było jednak za mało. Znów pojawiały się długie minuty, podczas których nie było go widać.

20. Vinícius

Nieustannie walczył z Fresnedą, który wygrał większość pojedynków. Vini szukał miejsca za plecami młodego obrońcy i mimo wszystko potrafił coś zdziałać. Gdyby Benzema wykorzystał swoją pierwszą okazję, Vini miałby w tym bardzo duży udział. Warto wyróżnić Brazylijczyka za pracę w defensywie – zaliczył cztery interwencje (najwięcej w zespole, ex æquo z Mendym).

9. Benzema

Miał trzy świetne okazje i wykorzystał dwie z nich – to niezły wynik, choć szkoda, że kazał czekać na siebie tak długo. Z grą było dużo gorzej, znów można było odnieść wrażenie, że nie do końca czuje piłkę. A ile daje dobre przyjęcie, najlepiej widać przy drugim trafieniu Karima.

17. Lucas Vázquez

Wszedł za bezproduktywnego Carvajala i na pewno zrobił więcej w ofensywie niż Dani. By być sprawiedliwym, trzeba jednak zauważyć, że miał zdecydowanie więcej miejsca, ponieważ przez niemal połowę jego występu to gospodarze musieli gonić wynik. Lucas mógł skończyć z asystą, ale Modrić z bliska uderzył nad bramką.

21. Rodrygo

Nie było to wejście smoka w jego wykonaniu. Szukał sobie miejsca i na prawej stronie, i obok Benzemy, ale nie był kluczowym zawodnikiem w tym spotkaniu. Być może potrzebuje więcej czasu na rozpęd po mundialowej przerwie.

12. Camavinga

Bez wątpienia jeden z bohaterów wczorajszego spotkania. Jego rajd lewym skrzydłem był najbardziej imponującą indywidualną akcją w całym meczu, tym bardziej że zakończyła się asystą do Benzemy. Eduardo świetnie czuł się z piłką przy nodze, nie był to jego jedyny rajd.