Liverpool pokonał Leicester [VIDEO]

Liverpool wygrał u siebie z Leicester w drugim meczu Premier League po przerwie na mundial.

Liverpool w piątkowym meczu przegrywał już po czterech minutach, gdy Dewsbury-Hall złamał swoim wejściem linię obrony The Reds i pokonał Alissona. Po trafieniu Lisów gospodarze jednak cały czas naciskali i wyszli na prowadzenie już pierwszej połowie, nawet jeśli nastąpiło to po dwóch kuriozalnych samobójczych golach Faesa. Po przerwie dominacja ekipy Kloppa nie podlegała dyskusji i Liverpool powinien wygrać dużo wyżej, ale dogodne sytuacje marnowali Salah i Núñez.

Liverpool FC 2:1 Leicester FC
0:1 Dewsbury-Hall 4' (asysta: Daka)
1:1 Faes 38' (samobójcza)
2:1 Faes 45' (samobójcza)

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold (86', Gomez), Matip, Van Dijk, Robertson (62', Tsimikas); Henderson, Thiago, Elliott (86', Bajčetić); Oxlade-Chamberlain (62', Keita), Salah i Núñez
Niewykorzystani zmiennicy: Adrian; Carvalho, Clark, Doak i Konaté.

Leicester: Ward; Castagne, Amartey, Faes, Thomas; Ndidi (59', Tielemans), Soumare, Dewsbury-Hall; Pérez (71', Iheanacho), Barnes i Daka (15', Vardy)

9. Brentford 17 27:27 23

Stan tabeli na północ z 30 na 31 grudnia.