/ marca.com

Wygrana Cacereño na zakończenie roku

Cacereño odniosło dwa zwycięstwa w ramach swojej wizyty w Nepalu. 3 stycznia klub z Estremadury zmierzy się z Realem Madryt w ramach 1/16 finału Copa del Rey.

Drużyna CP Cacereño zakończyła swoją niecodzienną wizytę w Nepalu, podczas której miała okazję rozegrać dwa mecze przygotowawcze przed wielkim starciem z Realem Madryt w ramach 1/16 finału Copa del Rey. Piłkarze z Estremadury najpierw w środę pewnie pokonali drugą drużynę kadry Nepalu (3:0 po bramkach Carmelo Merenciano, Míchela Carrilero i Sergio Bermúdeza), by wczoraj zmierzyć się z pierwszą reprezentacją Nepalu, z którą wygrali 2:1.

W ramach tego drugiego sparingu na prowadzenie przyjezdnych z Hiszpanii w 41. minucie spotkania wyprowadził Álvaro Clausí, a w 82. minucie drugie trafienie dołożył David Grande. Co prawda, gospodarze zdobyli jeszcze w 86. minucie bramkę kontaktową, ale Los Verdiblancos nie dali sobie ostatecznie wyrwać zwycięstwa i do pucharowego meczu z Realem Madryt podejdą z wysokimi morale po dwóch triumfach w Nepalu.

Wartym odnotowania jest fakt, że przy okazji drugiego meczu Cacereño na trybunach stadionu w Katmandu pojawił się Khadga Prasad Sharma Oli, który w latach 2015-2016 był pierwszym premierem piastującym to stanowisko po ustanowieniu nowej konstytucji Nepalu. Korzystając z okazji, prezes Cacereño, Carlos Ordóñez, w towarzystwie wiceprezesa Hiszpańskiej Federacji, Pedro Rochy, wręczył nepalskiemu politykowi klubowe insygnia.