Zwycięstwo Hiszpanii z Jordanią, asysta Asensio [VIDEO]

Reprezentacja Hiszpanii ma za sobą ostatni mecz przed inauguracją Mistrzostw Świata w Katarze. Zespół Luisa Enrique pokonał Jordanię 3:1.

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii od pierwszej minuty wystawił między innymi Daniego Carvajala i Marco Asensio. W wyjściowym składzie zabrakło jednak takich zawodników jak Unai Simón, Sergio Busquets, Pedri czy Álvaro Morata, który zmaga się z urazem.

Asensio był w pierwszej połowie jednym z najgroźniejszych zawodników swojej drużyny. Już w trzynastej minucie po krótkim rajdzie zaliczył asystę przy trafieniu Ansu Fatiego. Uderzenie nie było może zbyt mocne, a piłka zmierzała bardzo blisko bramkarza, który jednak był bardzo spóźniony z interwencją. Futbolówka ostatecznie znalazła się w siatce.

W pierwszej połowie dominacja Hiszpanów była bardzo wyraźna, a Asensio poza asystą zanotował jeszcze dwa podania kluczowe. Sam też próbował wpisać się na listę strzelców, ale raz dobrze interweniował bramkarz, a raz uderzył niecelnie. Hiszpanie mimo wszystko nie zachwycali. Niemal cały czas posiadali piłkę, ale Jordania mogła wykorzystać gapiostwo Paua Torresa. Po odbiorze blisko bramki rywala Yazan Al-Naimat uderzył prosto w Roberta Sáncheza.

Dani Carvajal na drugą połowę już nie wyszedł, a na prawej obronie zastąpił go César Azpilicueta. Zawodnik Realu Madryt nie był zbyt widoczny i zagrał tak, jak przyzwyczaił nas do tego w klubie. Hiszpania podwyższyła prowadzenie niedługo po przerwie. W 56. minucie ładną akcją na prawej stronie popisał się Carlos Soler, a po podaniu Pablo Sarabii piłka trafiła pod nogi Gaviego, który bez problemu pokonał bramkarza. Tuż po drugim golu selekcjoner zdecydował się na serię kolejnych roszad, która spowodowała zmianę pozycji Asensio. 26-latek grał wcześniej na pozycji środkowego napastnika i często cofał się po piłkę, jednak po wejściu Ferrana to gracz Barcelony operował wyżej, a Asensio przeniósł się do środka.

Po serii zmian tempo spotkania wyraźnie spadło, jednak Hiszpanie nie zakończyli na dwóch trafieniach. Akcja rezerwowych – Yeremy'ego Pino i Nico Williamsa – przyniosła trzeciego gola. Warto przy tym podkreślić, że udział w wyprowadzeniu piłki miał również Marco Asensio. Swoje pięć minut mieli także gospodarze, którzy w doliczonym czasie gry znaleźli sposób na Davida Rayę.

Hiszpania rozpocznie Mistrzostwa Świata w Katarze w najbliższą środę, 23 listopada o 17:00. Jej rywalem będzie Kostaryka. Później La Roja zmierzy się także z Niemcami i Japonią.

Jordania – Hiszpania 1:3 (0:1)
0:1 Fati 13' (asysta: Asensio)