14. kolejka: Barcelona wygrywa w Pampelunie

W pierwszym dniu 14. kolejki La Ligi, ostatniej przed mundialem, między innymi Barcelona wygrała na wyjeździe z Osasuną.

W pierwszym wtorkowym meczu Elche prowadziło 1:0 z Gironą, ale Katalończycy potrafili odwrócić wynik. Następnie Athletic rozbił 3:0 Valladolid, chociaż przy prowadzeniu 1:0 gościom należał się rzut karny za zagranie ręką w polu karnym Basków.

Wieczorem kolejkę zamknął mecz liderującej Barcelony w Pampelunie. Osasuna szybko wyszła na prowadzenie po rzucie rożnym, a jeszcze w pierwszej połowie z boiska za dwie żółte kartki wyleciał Robert Lewandowski. Tuż po przerwie Blaugrana doprowadziła jednak do remisu dzięki trafieniu Pedriego, który wykorzystał złe wybicie obrońcy rywali. Po remisie oba zespoły grały ostrożnie i nie tworzyły większego zagrożenia aż w końcówce De Jong posłał piłkę za obronę rywali, gdzie Raphinha przelobował wysuniętego bramkarza strzałem głową.

W środę swoje mecze rozegrają między innymi Sevilla czy Atlético Madryt. Na Królewskich czas przyjdzie w czwartek, kiedy La Liga zakończy swoje zmagania przed mundialem.