Z uśmiechem na Klasyk

W meczu zaległej 1. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały na Mini Estadi Villarreal 4:0. Dubletem popisała się Nahikari García, a po jednej bramce dołożyły Esther González i Rocío Gálvez.

W bardzo wyrównanej pierwszej połowie goli nie oglądaliśmy. Obie drużyny potrafiły podejść pod pole karne swoich przeciwniczek, jednak dobra gra defensywna zarówno po jednej, jak i drugiej stronie, nie pozwoliła na zmianę wyniku, choć to Królewskie były bliższe objęcia prowadzenia. W 11. minucie do wrzutki w prawej strony Feller źle podeszła Athenea i w efekcie jej uderzenie powędrowało ponad bramką. W doliczonym czasie gry Las Blancas miały najlepszą okazję do zdobycia gola, ale po kolejnym groźnym dośrodkowaniu Feller piłkę sprzed nosa Esther wybiła Irene Miguélez.

Worek z bramkami Królewskich rozwiązał się w drugiej odsłonie, choć wcześniej Misa uratowała drużynie skórę, świetnie wyciągając uderzenie Llompart z rzutu wolnego. W 68. minucie Las Blancas w końcu potrafiły przełamać defensywę Walencyjek – po fatalnym błędzie piłkarek Villarrealu na 25. metrze piłkę przejęła Weir, obsłużyła prostopadłym podaniem Esther, która w sytuacji sam na sam nie dała żadnych szans Elenie. 10 minut później piłkarki Realu Madryt podwoiły swoje prowadzenie za sprawą Rocío, która – podobnie jak w ostatnim starciu z Sevillą – najlepiej odnalazła się w polu karnym po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Athenei. Trzecią bramkę po kolejnie świetnie wykonanym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Zornozy zdobyła Nahikari. W 91. minucie gry reprezentantka Hiszpanii popisała się kapitalną podcinką zza pola karnego i ustaliła wynik meczu.

Tym samym piłkarki Realu Madryt pozostają niepokonane w tym sezonie. Podopieczne Alberto Torila zrobiły swoje, obroniły pozycję wiceliderek Ligi F i w spokoju mogą przygotowywać się do hitowego starcia z Barceloną, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 na Estadio Alfredo Di Stéfano.

Villarreal – Real Madryt 0:4 (0:0)
0:1 Esther 68'