/ Leszczu, Mateo, ostricz, KRot

Bardzo dobry mecz Casemiro, nieskuteczność Mayorala i samotność Blanco

La Liga i Premier League rozgrywały kolejkę w środku tygodnia. Kilku zawodników wypożyczonych lub sprzedanych z Realu Madryt ma za sobą występy, niektórzy z nich tylko przyglądali się poczynaniom swoich kolegów z perspektywy ławki rezerwowych, a innych w ogóle z różnych względów zabrakło w kadrze. Spośród całego tego grona bezwzględnie najlepiej spisał się Casemiro.

Antonio Blanco (Cádiz CF)
Nadal tworzy nierozerwalny duet z ławką rezerwowych Cádizu. Jeśli jesteście ciekawi, to ten osobliwy związek trwa już od pięciu kolejek. Po raz ostatni Blanco pojawił się na boisku 2 września w rywalizacji z Celtą.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
W domowym spotkaniu z Athletikiem (2:2) wszedł na boisko w doliczonym czasie gry i był przy piłce dwa razy. Różnicy rzecz jasna nie zrobił.

Reinier (Girona FC)
Brazylijczyk wciąż leczy kontuzję. Jego koledzy przegrali 2:3 z Almeríą.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
W starciu z Athletikiem zrobił sporo dobrego, ale zabrakło mu wykończenia. Pomagał drużynie w pressingu, był aktywny w defensywie, ale przy trafieniach nie miał żadnego udziału. Ostatecznie nie może więc być z siebie zadowolony. Getafe zremisowało na własnym stadionie 2:2.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Casemiro (Manchester United)
Za Brazylijczykiem kolejne bardzo dobre spotkanie w barwach Czerwonych Diabłów, w którym pokazał, że dobrze odnajduje się w nowym zespole. Nie tylko ciężko pracował w defensywie, notując cztery odbiory i dwa przechwyty, ale też dał coś od siebie z przodu, bo zakończył spotkanie z Tottenhamem z dwoma kluczowymi podaniami. Zszedł z boiska w 87. minucie, gdy wynik był już praktycznie ustalony, a United pokonało podopiecznych Antonio Conte 2:0 i na poważnie zgłosiło angaż do walki o TOP4.
Ocena WhoScored: 7,5/10
Ocena SofaScore: 7,4/10

Fran García (Rayo Vallecano)*
W wyjazdowych derbach Madrytu z Atlético spisał się przeciętnie. Z jednej strony grał bardzo ofensywnie i nie zapominał o bronieniu, zanotował aż 9 interwencji w defensywie i raczej dominował na swojej flance, ale cieniem na jego występie kładzie się zachowanie przy trafieniu dla podopiecznych Diego Simeone. Niefrasobliwość przy wyprowadzeniu piłki poskutkowała przejęciem jej przez rywala i trafieniem Álvaro Moraty. Fran ponosi więc dużą winę za utratę tego gola. W doliczonym czasie gry Rayo zdołało doprowadzić do remisu dzięki trafieniu Radamela Falcao z rzutu karnego. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Gareth Bale (Los Angeles FC)
Los Angeles wygrało derbowy pojedynek w ćwierćfinale MLS z Los Angeles Galaxy 3:2. Gareth z powodu kontuzji nie znalazł się nawet w meczowej kadrze.

Isco (Sevilla FC)
W zremisowanym 1:1 do meczu z Valencią rozegrał 69 minut. Zaprezentował się nieźle. Ale tylko nieźle. Na pewno należy podkreślić fakt, że często pokazywał się do gry, ale nie po raz pierwszy w tym sezonie w nic konkretnego się te jego starania nie przerodziły. Można chwalić 52 kontakty z piłką, celność zagrań na poziomie 94,4% czy też dwa kluczowe podania, ale po stronie goli i asyst – susza. Jak na razie rola ani dyspozycja Isco pod wodzą Jorge Sampaolego nie uległy zmianie względem tego, co pokazywał za kadencji Julena Lopeteguiego. Natomiast całą Sevillę po raz kolejny w bieżących rozgrywkach przed porażką ustrzegł Bono, który w 12. minucie doliczonego do drugiej połowy czasu gry obronił rzut karny wykonywany przez José Luisa Gayę.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Za nim niezbyt udane spotkanie, ponieważ Girona przegrała 2:3 z Almeríą. Żadna z bramek nie idzie jednak bezpośrednio na konto Miguela, który mimo to nie był w stanie zaprezentować swojej jakości. Miał sporo strat, a żadne z jego dośrodkowań nie dotarło do celu. Mimo to zaliczył bardzo przytomną asystę przy trafieniu na 1:3, więc za tę sytuację należy go pochwalić.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,3/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
W środku tygodnia Real Sociedad mierzył się u siebie z Mallorcą. Japończyk zaprezentował się lepiej niż w poprzednim meczu z Celtą, był aktywny, ale kolejny raz trudno wyróżnić go za coś konkretnego. Oddał cztery strzały na bramkę rywala oraz zanotował dwa kluczowe podania. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w 70. minucie, ale jego uderzenie wybronił Rajković. Mecz bez większej historii dla Kubo, który w 75. minucie opuścił boisko.
Ocena WhoScored: 6,8/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Decyzją trenera Chust nie znalazł się w kadrze na domowy mecz z Betisem, który zakończył się bezbramkowym remisem. 22-letni stoper nie wystąpił w lidze po raz pierwszy od 10 września i spotkania z Barceloną.

Zawodnik kolejki: Casemiro