10. kolejka: Atlético tylko remisuje z Rayo

Dziesiąta seria spotkań La Ligi rozpoczęła się od trzech wtorkowych meczów. Sevilla zremisowała z Valencią, a Atlético Madryt podzieliło się punktami z Rayo po bardzo słabej drugiej połowie.

Wtorkowe granie rozpoczęło się od meczu Sevilli z Valencią. Na gola Cavaniego z pierwszej połowy w samej końcówce meczu odpowiedział Lamela i gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, Valencia po interwencji VAR-u i długiej analizie sytuacji otrzymała rzut karny razem z wyrzuceniem z boiska Salasa za popchnięcie w polu karnym bez piłki po wcześniejszym faulu Papu Gómeza na czerwoną kartkę przed polem karnym. Ostatecznie kartka atakującego została anulowana, co pozwoli mu wystąpić w sobotę w Madrycie, a przyznaną jedenastkę zmarnował José Gayà.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Athletic dwa razy prowadził w Getafe, ale ostatecznie tylko zremisował i nie wykorzystał szansy na wejście do czołowej czwórki. W ostatnim starciu Atlético podejmowało Rayo i prowadziło 1:0 po świetnej pierwszej połowie po trafieniu Moraty z asystą Griezmanna, który zaprezentował się doskonale w pierwszych 45 minutach. Po przerwie Rojiblancos zdecydowanie się cofnęli i to goście byli dużo bliżej bramki. Gdy wydawało się, że ekipa Simeone istatecznie dowiezie zwycięstwo, w 90. minucie Rayo sprawiedliwie otrzymało rzut karny za zagranie ręką Giméneza po główce rywala. Jedenastkę pewnie wykorzystał Falcao.

W środę swoje mecze z czołówki z niżej notowanymi rywalami rozegrają Betis, Sociedad oraz oczywiście Real Madryt, który zmierzy się na wyjeździe z Elche.