Oceny zawodników po meczu z Celtikiem

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Celtikiem 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Kolejny bardzo dobry mecz Thibaut, który wreszcie został nagrodzony czystym kontem. Miał nieco szczęścia przy uderzeniu Celticu w słupek, ale poza tym popisał się czterema świetnymi interwencjami. Dobrze też wyprowadzał piłkę i nie panikował, gdy rywale go atakowali.

2. Carvajal

Pierwsza połowa w jego wykonaniu była dość słaba. Często nie nadążał za rywalami i był zagubiony. W drugiej jednak grał już zdecydowanie pewniej, dobrze spisywał się w defensywie, notując aż cztery odbiory, i ostatecznie zanotował też asystę przy trafieniu Hazarda. Jego dośrodkowania cały czas wymagają poprawy, ale widać, że wraca powoli stary Carvajal.

3. Militão

Militão zagrał solidnie. Miał pięć wybić, kilkukrotnie bardzo dobrze interweniował, wygrywał pojedynki główkowe i szybkościowe. Czasem jednak zdarzało mu się zaspać przy akcji Celticu i nie nadążyć za przeciwnikiem. Doznał kontuzji i opuścił boisko w przerwie.

4. Alaba

Austriak może nie był najbardziej dominującym piłkarzem w obronie, bo większość tej ciężkiej pracy załatwiali za niego Mendy i Tchouaméni, ale znów był nieoceniony w wyprowadzaniu piłki. Jego spokój i pchanie zespołu do przodu zawsze są ogromną wartością dodaną i w tym aspekcie Alaba spisał się znakomicie.

23. Mendy

Jak zwykle, był niezwykle trudny do przepchnięcia i wygrał większość pojedynków z rywalami, którzy po chwili już nie byli tacy chętni do atakowania jego stroną. Otrzymał dość głupią żółtą kartkę, ale potrafił nią zarządzać i tak naprawdę ani przez moment nie groziła mu druga. W ofensywie mogło być nieco lepiej, choć zaliczył jedno kluczowe podanie. Jego stroną na Celtic Park nie przemknęłaby się nawet mysz.

18. Tchouaméni

Nie był to aż tak spektakularny występ jak poprzednie dwa ligowe, ale cały czas Francuz spisywał się bardzo dobrze. Często był przy piłce i pomagał w rozegraniu, bardzo dużo biegał i przede wszystkim potrafił grę podostrzyć, gdy narzucali to rywale. Niezły mecz Tchouaméniego.

10. Modrić

Niezmienna klasa. To dzięki niemu Królewscy przedzierali się przez linię defensywną Celticu, to on świetnie współpracował z Hazardem i Valverde i to on strzelił gola na 2:0, który definitywnie uspokoił ten mecz. Bardzo dobre zawody Chorwata.

8. Kroos

Toni wczoraj zagrał po profesorsku. Unikał starć fizycznych ze środkowymi pomocnikami Celticu, ale Królewscy tylko na tym zyskiwali. Świetnie dyktował tempo gry i potrafił przyspieszyć w idealnym momencie, jak przy trafieniu Hazarda. Miał stuprocentową celność długich piłek (17/17) i do tego popracował w obronie, notując dwa odbiory.

15. Valverde

Fede wczoraj wziął we władanie prawą stronę i po raz kolejny spisał się znakomicie. To jego stroną często atakowali Królewscy i to on niezmiennie szarpał, zmuszając rywali do nieustannej koncentracji. Zanotował świetną asystę do Viniego, który otworzył wynik tego spotkania, a w drugiej połowie wcielił się bardziej w rolę rozgrywającego, co też świetnie mu wychodziło. Bardzo dobre spotkanie Valverde.

20. Vinícius

Miał wczoraj przed sobą niezwykle trudne zadanie, bo choć nieustannie wchodził w pojedynki i starał się stworzyć przewagę swojej drużynie, niejednokrotnie był nawet potrajany. Szczególnie po zejściu Benzemy to on stał się oczkiem w głowie defensywy Celticu, ale i tak rywale nie byli w stanie go upilnować, gdy otwierał wynik meczu. Dobry mecz Viniego, który zaliczył nieco mniej strat niż ostatnio i grał bardziej odpowiedzialnie. Taka rola, jaką odegrał wczoraj Brazylijczyk, również jest bardzo ważna.

9. Benzema

Po trzydziestu minutach dość słabego spotkania w swoim wykonaniu doznał kontuzji i musiał zejść z boiska. Trzymamy kciuki za zdrowie Francuza, bo bez niego Real Madryt to inna drużyna.

7. Hazard

Otrzymał od Ancelottiego duży kredyt zaufania i spłacił go z nawiązką. W pierwszej połowie nie był zbyt aktywny, ale w drugiej wyglądał fenomenalnie. Najpierw udział przy trafieniu Viniego, potem asysta do Modricia, a na koniec sam wykończył świetną akcję kolegów i trafił do siatki. Był bardzo aktywny i ciągle szukał gry, a do tego popracował też w obronie. Świetny występ, miejmy nadzieję, że nie ostatni.