/ realmadrid.com, Twitter

Drużyna Arbeloi rozbiła Celtic

Ekipa Juvenilu A Realu Madryt wygrała 6:0 w Glasgow z Celtikiem na otwarcie Youth League.

Youth League [Młodzieżowa Liga UEFA] organizowana jest od 2013 roku i biorą w niej udział ekipy U-19 najlepszych klubów w Europie. Dotychczas mistrzowskie tytuły zdobywali dwukrotnie Chelsea i Barcelona, a po razie Benfica, Salzburg, Porto i Real Madryt. W tym roku zespół Realu Madryt prowadzi Álvaro Arbeloa, który na co dzień jest trenerem Juvenilu A, czyli zespołu Królewskich z właśnie rocznika 2004.

Real Madryt jako uczestnik Ligi Mistrzów mierzy się z tymi samymi zespołami, na które trafił w fazie grupowej tych rozgrywek w tym samym układzie meczów. Dzisiaj Los Blancos wygrali 6:0 w Glasgow nad Celtikiem i objęli prowadzenie w swojej grupie.

Mecz był toczony w ulewie i szczęśliwie po rykoszecie Real Madryt wyszedł na prowadzenie już w 7. minucie spotkania. Wynik podwyższył Youssef w 19. minucie po kolejnym rykoszecie, a od 23. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po brutalnym faulu McPhersona na Pazie. Ostatecznie zespół Arbeloi wygrał 6:0, a mógł zwyciężyć wyżej, ale w wielu akcja za dużo kombinował i zbyt długo rozgrywał piłkę. Warto dodać, że Real Madryt też kończył mecz w dziesiątkę, bo po wykorzystaniu zmian urazu kolana doznał Cucalón.

0:6 Palacios 67'

Celtic FC U-19: Oluwayemi; Dede, Corr, McPherson (23', czerwona kartka), Anderson; Carse, Thomson, Summers (83', Quinn); Davidson (25', MacKenzie), Vata (46', Kelly) i Brooks (83', Dobbie)
Real Madryt Juvenil A: Piñeiro; D. Jiménez (55', A. Jiménez), Naveros (55', Camero), Serrano, Youssef; Cucalón, Paz (68', Gonzalo), Ángel; Fortuny (68', Yeray), Palacios i Herrero (68', Guerrero)

W drugim meczu tej grupy Szachtar wygrał na wyjeździe z Lipskiem 2:0. Za tydzień Królewscy podejmą Lipsk, a Szachtar zagra z Celtikiem.