/ as.com

Eintracht nabiera tempa

Eintracht Frankfurt wygrał towarzyski mecz z Torino (3:1) w ramach okresu przygotowawczego do sezonu 2022/23. Niemcy powoli nabierają tempa przed starciem z Realem Madryt w Superpucharze Europy.

Piłkarze Eintrachtu Frankfurt kontynuują okres przygotowawczy przed nowym sezonem, w którym o pierwsze trofeum powalczą już 10 sierpnia, gdy w ramach Superpucharu Europy zmierzą się z Realem Madryt. Tym razem podopieczni Olivera Glasnera pokonali w towarzyskim spotkaniu Torino (3:1). Trzeba tu jednak podkreślić, że dla Włochów był to dopiero pierwszy mecz w trakcie ich pretemporady, dlatego nie można wyciągać z niego daleko idących wniosków.

Mimo wszystko każde zwycięstwo wpływa pozytywnie na cały zespół, a trener ekipy z Frankfurtu ponownie skorzystał ze wszystkich swoich dostępnych zawodników. W pierwszej połowie Niemcy wyszli na prowadzenie po bramce Almamy'ego Touré w 10. minucie meczu, a druga połowa przyniosła pełną wymianę całej jedenastki. W drugich 45 minutach kolejne dwie bramki dla Eintrachtu dołożyli Jesper Lindstrøm i Lucas Alario.

Dobre odczucia i nabieranie tempa przez graczy z Frankfurtu to bez wątpienia coś, co Carlo Ancelotti musi brać pod uwagę w kontekście przygotowań do pierwszego oficjalnego meczu w sezonie 2022/23. Kolejne towarzyskie spotkanie Eintrachtu już 23 lipca – tym razem rywalem będzie Ajax.