Kostaryka ostatnim finalistą mundialu

Kostaryka pokonała Nową Zelandię w ostatnim barażu o awans na mundial i zamknęła stawkę finalistów turnieju w Katarze.

W ostatnim barażu o awans na mundial, który został rozegrany wczoraj w Katarze, Kostaryka wyszła na prowadzenie już w 3. minucie po tym, jak Campbell uprzedził kilku rywali w polu karnym. Nowa Zelandia po tym trafieniu kontrolowała grę, ale nie potrafiła znaleźć drogi do bramki Keylora Navasa, a dodatkowo od 69. minuty grała w dziesiątkę po tym, jak Barbarouses brutalnie zaatakował kostkę przeciwnika i wyleciał z boiska. Ostatecznie ekipa z Ameryki Środkowej dowiozła wynik i zagra na jesiennym mundialu. Kostaryka zmierzy się w grupie E z Hiszpanią, Niemcami i Japonią.

GRUPA G: Brazylia, Szwajcaria, Serbia, Kamerun
GRUPA H: Portugalia, Urugwaj, Korea Południowa, Ghana.

Turniej w Katarze odbędzie się od 21 listopada do 18 grudnia. Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, a pucharowa rozpocznie się dzień później. La Liga 2022/23 rozpocznie się 13-14 sierpnia i przerwie rozgrywki kolejką 8-9 listopada, a w weekend 12-13 listopada mają odbyć się mecze Pucharu Króla, ale bez udziału Realu Madryt, który będzie zwolniony z nich dzięki udziałowi w Superpucharze. Gra w Hiszpanii zostanie wznowiona ligową kolejką od 29 grudnia.