34. kolejka: Sevilla remisuje, ale wyprzedza Barçę

W pierwszym meczu 34. kolejki La Ligi Sevilla zremisowała u siebie z Cádizem 1:1. Obecnie ma punkt przewagi nad Barceloną.

Sevilla nie ma już żadnych szans na mistrzostwo, ale pozostaje w grze o drugie miejsce, które gwarantuje udział w turnieju o Superpuchar Hiszpanii. Dziś zespół Julena Lopeteguiego mierzył się z walczącym o utrzymanie Cádizem. Jako pierwsi uderzyli gracze z Sánchez Pizjuán, którzy już w 7. minucie objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ivana Rakiticia i uderzeniu Youssefa En-Nesyriego.

Pierwsza część meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy, jednak zespół z Kadyksu potrafił się odgryźć. Jasne było to, że Sevilla nie chce forsować tempa, zwłaszcza że nieźle spisywała się w obronie. W drugiej połowie to goście zareagowali lepiej. Lucas Pérez mógł strzelić gola głową, ale w dobrej sytuacji uderzył obok bramki. Kilka minut później był jednak bezbłędny. 33-latek idealnie strzelił z rzutu wolnego, a piłka odbiła się do poprzeczki i wpadła do bramki strzeżonej przez Bono. Do końca meczu wynik już się nie zmienił, a żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć ani jednej groźnej okazji pod bramką rywala.