/ ostricz, KRot, Leszczu

Gol Ødegaarda, cały mecz Ramosa [VIDEO]

Nie był to szczególnie udany weekend dla zawodników związanych z Realem Madryt. Ødegaard trafił do siatki, ale jego zespół przegrał. Jak radzili sobie pozostali?

Brahim Díaz (AC Milan)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Torino, ale jest to dla niego spotkanie całkowicie do zapomnienia. W starciach fizycznych z rywalami wyglądał, jakby nie miał ani grama masy mięśniowej. Potrafił wygrać kilka pojedynków, ale jednocześnie podejmował wiele złych decyzji i kibiców Milanu raczej głównie frustrował swoimi zagraniami. Słaby mecz Brahima, który jako pierwszy opuścił boisko, już w 55. minucie, a jego ekipa bezbramkowo zremisowała w Turynie.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Kolejny dobry występ obrońcy, chociaż tym razem nie przełożyło się to na zysk dla drużyny, bo Cádiz przegrał z Betisem 1:2, mimo że długo prowadził 1:0. Chust przy straconych golach nie zawinił, a przez resztę meczu trudno było mu cokolwiek zarzucić. Pewny w interwencjach, nie pozwalał sobie na błędy. Od dłuższego czasu trzyma równą, wysoką formę. Skrót spotkania można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Pomocnik rozpoczął domowe starcie z Atlético Madryt na ławce rezerwowych i na boisku pojawił się w 54. minucie. Najlepszą okazję do strzelenia gola miał 10 minut później, jednak uderzył nad bramką. Oddał łącznie dwa strzały oraz zanotował jeden udany drybling. W ogólnym rozrachunku Japończyk nie wyróżnił się jednak niczym szczególnym i w tym sezonie oglądaliśmy już lepsze mecze w jego wykonaniu. Mallorca wygrała 1:0, a skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 1/3

Borja Mayoral (Getafe CF)
W meczu ze swoim macierzystym klubem na Santiago Bernabéu spisał się tak jak cały zespół, czyli bardzo słabo. Trener zdecydował się zdjąć go z boiska już w przerwie. Mayoral zaliczył 12 kontaktów z piłką i wykonał tylko 3 celne podania. Taka decyzja szkoleniowca nie mogła więc dziwić. Getafe przegrało na wyjeździe z Realem Madryt 0:2.
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,0/10

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
W niedzielę Fiorentina wygrała na wyjeździe z Napoli 3:2 , a Hiszpan nie został powołany na to spotkanie z powodu problemów zdrowotnych.

Reinier (Borussia Dortmund)
W wyjazdowej potyczce ze Stuttgartem tradycyjnie znalazł się na ławce rezerwowych. Trener nie wpuścił go jednak do gry. Bohaterem BVB został Julian Brandt, autor dwóch trafień, dzięki którym dortmundczycy wygrali 2:0.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Fran García (Rayo Vallecano)
Nie wystąpił ani minuty w domowym starciu z Valencią. W ostatnim momencie wyleciał z kadry meczowej z powodu „problemów fizycznych”. Nie wiadomo, jak długo może potrwać jego przerwa. Rayo zremisowało u siebie z Valencią 1:1.

Sergio Ramos (PSG)
Hiszpan rozegrał całe spotkanie przeciwko Clermont Foot i był to dopiero jego trzeci pełny mecz w obecnym sezonie Ligue 1. Paryżanie dominowali od początku do końca, więc stoper nie miał za wiele pracy w defensywie. Zanotował pięć odbiorów, a dodatkowo zaliczył jeden strzał oraz jedno kluczowe podanie. Mecz bez większej historii dla Ramosa, który stara się odzyskać regularność po wielu tygodniach zmagania się z problemami zdrowotnymi. Ostatecznie PSG wygrało 6:1, a skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Martin Ødegaard (Arsenal)
Słodko gorzki mecz Martina przeciwko Brighton. Z jednej strony prezentował się naprawdę dobrze w rozegraniu, wygrywał większość pojedynków, raz uderzył w poprzeczkę i przede wszystkim trafił do siatki po szczęśliwym strzale z dystansu, gdy piłka odbiła się od jednego z rywali i przelobowała golkipera. Z drugiej zaś sam Arsenal spisał się bardzo słabo i przegrał z Mewami 1:2, komplikując sobie kwestię awansu do Ligi Mistrzów i zajęcia miejsca w czołowej czwórce.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Raphaël Varane (Manchester United)
Z powodu kontuzji przegapił mecz z Evertonem, który Czerwone Diabły przegrały 0:1.

Zawodnik kolejki: Martin Ødegaard