Wysoka wygrana i doskonały mecz Chelsea

W wyjazdowym meczu ligowym Chelsea rozbiła Southampton aż 6:0. Po dwa gole strzelili Timo Werner i Mason Mount, a po jednym trafieniu zaliczyli Marcos Alonso i Kai Havertz.

Dzisiejszy bilans Timo Wernera: dwa gole, dwa słupki i poprzeczka. (fot. Getty Images)

Chelsea w świetnym stylu podniosła się po dwóch porażkach z rzędu. The Blues rozegrali bardzo dobre spotkanie na St Mary's Stadium, gdzie pokonali gospodarzy aż 6:0.

Już pierwsze minuty wskazały, że Chelsea nie ma żadnego problemu z podniesieniem się po porażkach z Brentfordem i Realem Madryt. Po upływie 31 minut londyńczycy prowadzili aż 4:0, a mogli zdobyć nawet więcej bramek. Timo Werner łącznie trzy razy trafiał w obramowanie bramki, choć akurat ostatnie uderzenie w słupek i tak skończyło się golem, ponieważ jego uderzenie dobił Kai Havertz.

Chelsea i tak nie wykorzystała dziś wszystkich świetnych okazji. Najlepszym graczem gospodarzy był bowiem bramkarz, Fraser Forster, który w kilku sytuacjach skutecznie powstrzymywał gości. Nie mógł jednak pomóc zespołowi w większym stopniu. Chelsea na samym początku drugiej połowy uderzyła dwukrotnie – Werner i Mount skompletowali po dublecie, a przy sześciu bramkach różnicy nie było już chęci i potrzeby do dalszego atakowania.

Thomas Tuchel doskonale poradził sobie z poderwaniem zespołu po bardzo trudnym momencie. Dziś bez Lukaku i Azpilicuety, którzy mają problemy zdrowotne, jego zespół poradził sobie na szóstkę. Ważniejszy i trudniejszy test jego drużynę czeka w najbliższy wtorek. Królewscy tak źle w obronie jak Southampton zagrać przecież nie mogą?

Gole można obejrzeć, klikając poniżej na nazwisko strzelca.

Southampton FC – Chelsea FC 0:6 (0:4)
0:1 Alonso 8’ (asysta: Mount)