Manchester City bliżej półfinału

W półfinale Ligi Mistrzów zwycięzca starcia Chelsea z Realem Madryt zmierzy się z Manchesterem City lub Atlético. Dziś obie te drużyny zmierzyły się na City of Manchester Stadium, gdzie gospodarze wygrali 1:0. W drugim dzisiejszym spotkaniu Liverpool pokonał Benficę 3:1.

Od samego początku dzisiejszego starcia jasne było to, kto będzie utrzymywał się przy piłce, a kto będzie starał się przede wszystkim przeszkadzać rywalom. Zespół z Madrytu bardzo utrzymywał się przy piłce dłużej niż kilkanaście sekund i grał bardzo blisko swojej bramki. Gospodarze nie radzili sobie ze zwartą defensywą Hiszpanów, którzy w ofensywie byli ultrapasywni. W całej pierwszej połowie padło sześć strzałów, wszystkie ze strony City, ale… Jan Oblak ani razu nie był sprawdzony przez Obywateli.

Po przerwie gospodarze nieco łatwiej znajdowali okazje, ale gdy już stworzyli naprawdę bardzo dobrą sytuację, znaleźli sposób na Jana Oblaka. Wprowadzony z ławki Phil Foden świetnie podał do Kevina de Bruyne, a ten mocnym strzałem w długi róg pokonał Słoweńca. Wynik 0:1 z perspektywy Atlético nie zmienił wiele. Nadal to The Citizens mieli przewagę, a goście rzadko myśleli o ofensywie. Ostatecznie plan Los Colchoneros się nie powiódł. Drużyna Diego Simeone przegrała 0:1.

W drugim dzisiejszym meczu Liverpool wygrał na wyjeździe z Benficą 3:1. W pierwszej połowie gole strzelili Ibrahima Konaté i Sadio Mané, tuż po przerwie rozmiary porażki zmniejszył Darwin Núñez, ale ostatnie słowo należało do gości, którzy za sprawą Luisa Díaza zdobyli jeszcze jedną bramkę i wygrali 3:1. The Reds potwierdzili dobrą dyspozycję i są jeszcze bliżej półfinału, w którym zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się z Bayernem Monachium lub Villarrealem.

Półfinały zaplanowano na 26 i 27 kwietnia oraz 3 i 4 maja. Finał odbędzie się 28 maja na Stade de France.