Castilla potwierdza dobrą dyspozycję

W spotkaniu 30. kolejki Primera División RFEF (trzeci poziom rozgrywkowy) Real Madryt Castilla wygrał z drugim zespołem Sevilli 2:1. Gole dla Królewskich strzelili Juanmi Latasa i Sergio Arribas.

W meczu z drugim zespołem Sevilli Castilla była wyraźnym faworytem pomimo braku jednego z najlepszych zawodników całej ligi, Miguela Gutiérreza. Najlepszy asystent w drużynie został jednak godnie zastąpiony przez innego zawodnika.

I nie chodzi o Pablo Ramóna, który wystąpił na lewej stronie obrony. On mógł być akurat jednym z antybohaterów, ponieważ to jego nierozważne zachowanie spowodowało, że w końcówce jego koledzy grali w osłabieniu.

Od początku meczu Castilla próbowała pokazać swoją siłę przed własną publicznością i jej przewaga była bardzo widoczna. W roli zastępcy Miguela w kwestii podań i celnych dośrodkowań wystąpił Peter, który w 30. minucie idealnie obsłużył Juanmiego Latasę. „Dziewiątka” Realu w stylu swojego trenera bez problemu pokonała pewnym strzałem głową golkipera rywali.

Jeszcze przed przerwą młodzi gracze Królewskich zaskoczyli rywala po raz drugi. Znów w akcji maczał palce Peter, choć zdecydowanie więcej zasług należy oddać strzelcowi. Sergio Arribas doskonale przyjął piłkę, nawinął rywala i uderzył nie do obrony. Do przerwy podopieczni Raúla Gonzáleza schodzili ze świetnym wynikiem i z pełnym przekonaniem o swojej dobrej grze.

Po przerwie Castilla kontynuowała swój dobry występ, ale zamiast podwyższyć prowadzenie… osłabiła się. Pablo Ramón otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Raúl szybko zareagował, wpuścił na boisko obrońcę, a celem zespołu stała się oczywiście obrona wyniku, a nie strzelanie kolejnych goli.

Królewscy dzielnie bronili się do samego końca, jednak nie zachowali czystego konta. W doliczonym czasie gry ładną akcję zespołową wykończył Santisteban. Gości nie było jednak stać na więcej. Castilla dowiozła zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

Gole można obejrzeć, klikając poniżej na nazwisko strzelca.

Real Madryt Castilla – Sevilla Atlético 2:1 (2:0)
1:0 Latasa 30’ (asysta: Peter)
2:0 Arribas 40’ (asysta: Peter)
2:1 Santisteban 90’+2’

Castilla: Fuidias; Santos, Gila, Rafa Marín, Pablo Ramón (czerwona kartka w 63’); Blanco, Dotor (68’ Mario Martín); Peter (65’ Carrillo), Arribas, Aranda (68’ Theo); Latasa (79’ Álvaro).
Sevilla: Alfonso P.; Juan María, Kibamba, Juanmi G., Valentino; Juanlu (46' Penarroya), Lulo (60' Álvarez); Capi (78' Armenteros), Luismi Cruz, Zarzana; N. Quintana (60' Drammeh).