Zabójczy kwadrans Castilli

Castilla wygrała z UCAM Murcia 3:0 w zaległym spotkaniu Primera División RFEF. Królewscy na zdobycie trzech goli potrzebowali niecałego kwadransa.

Castilla zgarnęła komplet punktów w zaległym spotkaniu z UCAM Murcia. Pierwsza połowa pozostawiała sporo do życzenia, ale zabójczy kwadrans w drugiej części pozwolił na znokautowanie rywali. Królewscy byli w tym meczu zespołem lepszym, więc zasłużenie komplet punktów został w Valdebebas. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Dotor, a wynik rywalizacji ustalił Aranda. Dzięki temu zwycięstwu strata Castilli do strefy play-offów zmalała do trzech punktów.

Pierwsza połowa nie przyniosła goli, a samych okazji też było niewiele. Zaczęło się od długiego fragmentu nudnej gry. Ożywienie wniósł Aranda udaną akcją, po której Arribasowi niewiele brakowało do zdobycia bramki głową. Castilla długo miała pełną kontrolę nad piłką, jednak im bliżej było przerwy, tym więcej do powiedzenia mieli goście. Liberto czy Moyita byli w stanie postraszyć Fuidiasa. Królewscy za to poza stałymi fragmentami gry niewiele osiągali w polu karnym Biel Ribasa.

Po zmianie stron UCAM Murcia otarła się o gola. Uderzał Xemi, ale futbolówka wylądowała na bocznej siatce. Na drugą połowę w składzie Castilli wyszedł Peter i to on zainicjował pierwszą bramkową akcję. Dośrodkował z prawego skrzydła, Latasa podał do Dotora, który pokonał Ribasa. Murcia natychmiast przeprowadziła podwójną zmianę, jednak to nie powstrzymało Królewskich. Szybko podwyższyli prowadzenie. Ponownie do siatki trafił kapitan rezerw, Carlos Dotor. Znów dośrodkowanie nadeszło z prawej strony, chociaż tym razem podawał Santos.

Dobry moment Castilli trwał. Znów tuż po podwójnej zmianie w szeregach rywali Królewscy zdobyli bramkę. Arribas dograł do Arandy, który odwrócił się z piłką i trafił do siatki. Przewaga podopiecznych Raúla była nie do podważenia. To budziło frustrację w szeregach gości i skończyło się drugą żółtą kartką dla Mario Abenzy, który sfaulował Dotora. Wynik już do końca nie uległ zmianie.

Real Madryt Castilla – UCAM Murcia 3:0 (0:0)
1:0 Dotor 63’ (asysta: Latasa)
2:0 Dotor 66’ (asysta: Santos)
3:0 Aranda 76’ (asysta: Arribas)

Real Madryt Castilla: Fuidias, Pablo Ramón (Carrillo 85’), Rafa Marín, Gila, Santos, Morante, Dotor, Arribas (Theo 77’), David González (Peter 46’), Aranda (Gonzalo 85’), Latasa (Álvaro Rodríguez 77’).

UCAM Murcia: Biel Ribas, Tekio (Stiepovich 73’), Moi Delgado, Charlie Dean (Isi Ros 87’), Fullana (Josema 64’), Liberto (Alberto Fernández 64’), Chacartegui, Xemi Fernández, Moyita (Abenza 73’), Armando Corbalán, Rubén Mesa.