Koniec Ligi Mistrzyń dla Las Blancas

Real Madryt zakończył swój udział w Lidze Mistrzyń. Przegrał na Camp Nou 2:5 i pożegnał się z rozgrywkami, choć nie przyniósł dziś wstydu.

Piłkarki Realu Madryt zakończyły swoją przygodę w bieżącej edycji Ligi Mistrzyń. Podopieczne Alberto Torila przegrały na Camp Nou 2:5 i nie odrobiły strat z pierwszego spotkania, w którym w ubiegły wtorek przegrały 1:3.

Początek spotkania nie był dobry w wykonaniu Las Blancas, które już w 8. minucie straciły gola na 0:1. Mapi León mocno zagrała piłkę w pole karne, a Misa niestety dała się zaskoczyć i musiała wyjmować piłkę z bramki. Odpowiedź madrytek była jednak znakomita. Olga Carmona, która wyróżniała się też w poprzednich starciach z Barceloną, dośrodkowała piłkę, ta odbiła się od ręki rywalki, a sędzia wskazała na rzut karny. Olga uderzyła z jedenastu metrów lekko, ale precyzyjnie. Do przerwy było 1:1.

Druga połowa zaczęła się doskonale dla Królewskich. Zawodniczki Torila wykorzystały niezdecydowanie przeciwniczek, a Claudia Zornoza popisała się spektakularnym uderzeniem z około 40 metrów i tym razem to bramkarka Barcelony została zaskoczona. Euforia i nadzieja trwały jednak króciutko. Kwadrans po tym golu Katalonki… prowadziły 4:2, a ostatecznie zdobyły jeszcze piątą bramkę.

Zwycięzcą meczu na Camp Nou był z pewnością kobiecy futbol. Niemal 92 tysiące kibiców dopingowało w większości Barcelonę, jednak pomimo wyraźnej przewagi piłkarskich umiejętności zespołu z Katalonii, Real Madryt dobrze się zaprezentował. W pewnym momencie sensacja wisiała w powietrzu. Trzeba pamiętać o tym, że Barça ma tę sekcję od lat, a Królewskie dopiero raczkują jako zespół. Wystarczy powiedzieć, że to dopiero pierwszy sezon Las Blancas w Europie. Pomimo wysokiej porażki w dwumeczu (3:8) nasze panie nie przyniosły nam wstydu.

FC Barcelona – Real Madryt 5:2 (1:1)
1:0 Mapi León 8’