Hiszpania U-21 z awansem na mistrzostwa Europy

Hiszpania U-21 pokonała rówieśników ze Słowacji 3:2 i zagwarantowała sobie pierwsze miejsce w grupie, co oznacza wyjazd w przyszłym roku na turniej finałowy do Rumunii i Gruzji.

Reprezentacja Hiszpanii do lat 21 pokonała w Żylinie Słowację 3:2 i zagwarantowała sobie bilet na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które w przyszłym roku odbędą się w Rumunii i Gruzji. Po wykluczeniu Rosji jedynym rywalem dla La Rojity w walce o pierwsze miejsce była właśnie Słowacja. Spotkanie zakończyło się takim samym wynikiem, jaki padł w meczu tych drużyn w pierwszej rundzie. W podstawowym składzie Hiszpanii znalazł się Antonio Blanco, a w drugiej połowie na murawie zameldował się Víctor Chust. Obaj zaliczyli solidne występy, chociaż bez fajerwerków.

Hiszpanii w tym meczu do zapewnienia sobie pierwszego miejsca wystarczał remis. Jednak podopieczni Luisa de la Fuente wyszli na murawie po zwycięstwo i już w 4. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Bryana Gila. La Rojita próbowała pójść za ciosem i dobre szanse mieli Abel Ruiz czy Rodri. Strzał drugiego z nich wylądował na poprzeczce. Później spotkanie się wyrównało i Słowacja była w stanie doprowadzić do remisu. Bernát wykorzystał rzut karny.

De la Fuente dokonał zmian przed startem drugiej połowy, a w 51. minucie posłał na boisko również Chusta. Hiszpania przeważała i w końcu wyszła po raz drugi na prowadzenie. Sergio Gómez bardzo dobrze uderzył z rzutu wolnego. Kwadrans później z gola cieszył się Beñat Turrientes i sytuacja w na szczycie tabeli była już wyjaśniona. Nebyla jeszcze zdobył kontaktową bramkę, ale to było zbyt późno, by móc marzyć o zwycięstwie.

Słowacja U-21 – Hiszpania U-21 2:3 (1:1)
0:1 Bryan Gil 4’ (asysta: Nico González)
1:1 Bernát 38’ (rzut karny)
1:2 Sergio Gómez 66’ (rzut wolny)
1:3 Beñat Turrientes 81’ (asysta: Abel Ruiz)
2:3 Nebyla 91’ (asysta: Kadák)

Słowacja U-21: Belko, Iľko (Galčík 62’), Nemčík, Obert, Vojtko, Suľa, Bernát (Kadák 74’), Šviderský (Nebyla 81’), Lichý, Kaprálik (Slebodník 81’), Trusa (Bobček 62’).

Hiszpania U-21: Joan García, Miranda (Manu Sánchez 46’), Pacheco, Francés (Chust 51’), Víctor Gómez, Nico González (Beñat Turrientes 46’), Blanco, Rodri (Roberto Navarro 70’), Bryan Gil (Rodrigo Riquelme 82’), Abel Ruiz, Sergio Gómez.