Real Madryt U-12 rozbił Liverpool

Ekipa Infantilu B otworzyła swój udział w XXV turnieju La Liga Promises International od rozbicia 6:0 Liverpoolu. Drugi grupowy mecz Królewscy rozegrają w sobotę o 11:00.

Królewscy świetnie zaczęli spotkanie i już w pierwszej minucie prowadzenie ekipie Infantilu B dał Manu, który spokojnie wykorzystał prostopadłe podanie przed bramkarza. W drugiej akcji Los Blancos trafili w poprzeczkę, po czym inicjatywę przejęli The Reds. Real przetrzymał te minuty i wyprowadził kontrę, którą indywidualną akcją wykończył Enzo, syn Marcelo, kapitana pierwszej drużyny, który oglądał to spotkanie z trybun. Pierwszą połową trzecim golem po zgraniu głową Manu wykończył Bryan Bugarín, MVP ubiegłorocznego turnieju krajowego La Liga Promises w barwach Celty Vigo.

Drugą połowę Królewscy ponownie mogli otworzyć golem, ale strzał Juana w sytuacji sam na sam obronił bramkarz rywali. Los Blancos naciskali jednak bez przerwy i kolejną bramkę uderzeniem z fałsza zdobył Edu. Rywali dobili najpierw po zespołowej akcji Manero, a następnie Enzo po świetnej asyście piętą Bugarína. To najwyższe zwycięstwo jakiejkolwiek ekipy na tym turnieju.

Gole można obejrzeć, klikając poniżej na nazwisko strzelca.

Liverpool FC 0:6 Real Madryt
Gole: 0:1 Manu 1'; 0:2 Enzo 8'; 0:3 Bryan Bugarín 10'; 0:4 Edu 14'; 0:5 Manero 18'; 0:6 Enzo 22'

Real Madryt: 1 Guille; 2 Nacho, 3 Manu, 5 Edu, 6 Mateo (c), 9 Enzo i 10 Bryan Bugarín
Rezerwowi: 13 Alberto; 4 Júnior, 7 Juan, 8 Raúl oraz 11 Manero
TRENER: Juan Carlos Duque.

* * *

La Liga Promises w edycji International organizuje swoje 25. zmagania od 25 do 27 marca na Gran Canarii. W turnieju bierze udział 14 ekip U-12, wśród nich Infantil B Realu Madryt. Królewscy bronią tytułów z 2019 i 2018 roku. W ostatnich latach turnieje nie odbywały się z powodu pandemii.

Real Madryt wylądował w grupie C z Liverpoolem i Tenerife. Starcie z Anglikami było pierwszym starciem z tego zestawienia. Poza tym w grupie A rywalizują Barcelona, Benfica, Celta i Betis, w grupie B Villarreal, Borussia Dortmund i Atlético, a w grupie D Juventus, Valencia, Las Palmas i Sevilla. Zmagania rozpoczęły się dzisiaj od rana i potrwają do niedzieli 27 marca.

Na boisku znajduje się po 7 zawodników z bramkarzem, a mecze trwają: w grupie po 12 minut połowa; w ćwierćfinałach 12 minut połowa; o 3. miejsce 12 minut połowa (każdy 3 minut przerwy); półfinały 15 minut połowa (5 minut przerwy); finał 20 minut połowa (10 minut przerwy)

Z każdej grupy awansują po dwie najlepsze ekipy, które rozegrają ćwierćfinały w sobotnie popołudnie. Półfinały i finał zaplanowano na niedzielę.

POZOSTAJĄCY TERMINARZ GRUPY REALU MADRYT
Sobota, 11:00 Real Madryt v CD Tenerife
Sobota, 14:00 Liverpool FC v CD Tenerife.

Poranne sobotnie mecze turnieju będzie można obejrzeć tutaj.

Dokładny terminarz wszystkich grup oraz dotychczasowe wyniki można znaleźć na stronie La Ligi.