Ładny gol Camavingi, wygrana Francji [VIDEO]

Reprezentacja Francji do lat 21 pokonała rówieśników z Wysp Owczych 2:0 i przybliżyła się do udziału na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy.

Selekcjoner reprezentacji Francji do lat 21 postawił na Camavingę od pierwszej minuty, a pomocnika Realu Madryt było pełno zarówno w obronie, jak i ataku. Jego pozycje na boisku najlepiej oddałoby sformułowanie box-to-box, choć oczywiście przez większość spotkania to Trójkolorowi operowali piłką i próbowali zdobyć bramkę po ataku pozycyjnym. Pomocnik rozegrał całe spotkanie jako jedyny z ataku lub pomocy. Pozostałych pięciu zawodników zostało zmienionych.

Pomocnik Królewskich najbardziej błysnął w 23. minucie, gdy otrzymał piłkę w środku pola, przedarł się w stronę bramki gości i dobrym, płaskim uderzeniem lewą nogą otworzył wynik meczu. Wyspy Owcze długo i dzielnie się broniły, ale w drugiej połowie popełniły kolejny błąd. Camavinga podał na prawą stronę do Michaela Olise, ten odegrał do innego rezerwowego, Georginio Ruttera, jednak decydujący głos miał… Áki Johannesen, obrońca Farerów. Interweniował tak niefortunnie, że piłka wpadła do bramki.

Dzięki wygranej Francuzi umocnili się na pierwszej lokacie tabeli grupy H, jednak swojego spotkania nie rozegrał wicelider z Ukrainy. W najbliższej kolejce Trójkolorowi mieli zmierzyć się właśnie z naszymi sąsiadami, jednak to spotkanie także zostało przełożone. Zamiast tego Camavinga i spółka zagrają w poniedziałek towarzysko z reprezentacją Irlandii Północnej do lat 21.

Gole można obejrzeć, klikając poniżej na nazwisko strzelca.

Francja U-21 – Wyspy Owcze U-21 2:0 (1:0)
1:0 Camavinga 23' (asysta: Adli)
2:0 Johannesen 82' (gol samobójczy)

XI Francji: Dietsch; Kalulu, Omari, Badiashile, Truffert; Diop (64' Olise), Caqueret (76' K. Thuram), Camavinga; Kalimuendo-Muinga (76' Rutter), Gouiri (83' Le Fée), Adli (64' N'Goumou).