Bale znów to zrobił!

W pierwszym meczu barażowego półfinału Walia pokonała Austrię 2:1. Dublet dla gospodarzy zaliczył Gareth Bale.

Od pierwszej minuty wystąpili dziś zawodnicy Realu Madryt – David Alaba i Gareth Bale – którzy pełnili też funkcję kapitanów swoich reprezentacji. Już na początku meczu bliżej szczęścia byli Austriacy, ale po podaniu Marcela Sabitzera długo ze strzałem zwlekał Christoph Baumgartner, a po jego uderzeniu piłka uderzyła w poprzeczkę, choć mocno pomógł w tym jeszcze wracający obrońca.

W 25. minucie Walia miała szansę na wyjście na prowadzenie. Baumgartner sfaulował rywala, a do stałego fragmentu gry szykował się Gareth Bale. Po chwili idealnie uderzył piłkę, ta musnęła jeszcze poprzeczkę i wpadła w samo okienko bramki Austriaków. Jeszcze w pierwszej części spotkania dobrą szansę miał też Ramsey, ale ostatecznie do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Na kolejny błysk Bale’a w drugiej połowie nie musieliśmy czekać tak długo. Już w 51. minucie po rzucie rożnym Gareth przejął piłkę po zagraniu Bena Daviesa i uderzył w długi róg. Heinz Linder znów musiał wyjmować piłkę z siatki.

Austriacy nie mogli jednak nie reagować i ruszyli do ataku. Narażali się rzecz jasna na kontrataki, ale nie mieli wyjścia. Szybko jednak to się opłaciło, ponieważ po uderzeniu Sabitzera Ben Davies skierował piłkę do własnej bramki.

Status Bale'a w piłce klubowej wynika obecnie jedynie z historii. Gdyby nie ona, świat po prostu w ekspresowym tempie by o nim zapomniał. On jednak dziś pokazał, że w kadrze zmienia się nie do poznania. Dziś momentami wyglądał doskonale nawet pod względem szybkościowym, z czym w ostatnich latach mimo wszystko miał problem. Kończył dziś mecz z pewnym problemem fizycznym, ale to dla niego nie jest dziś żaden problem. Dziś znów to zrobił. Znów został bohaterem narodowym.

W finale barażu – wstępnie zaplanowanego na czerwiec – Walijczycy zmierzą się ze Szkocją lub Ukrainą, jeśli oczywiście spotkanie barażowe pomiędzy nimi się odbędzie. Na razie nie ma w tej sprawie żadnych dodatkowych oficjalnych informacji.

Gole można obejrzeć, klikając poniżej na nazwisko strzelca.

Walia – Austria 2:1 (1:0)