Bardzo ważne zwycięstwo z UDG Tenerife

W zaległym meczu 17. kolejki Ligi Iberdrola Real Madryt pokonał UDG Tenerife 2:0. Bramki dla Królewskich zdobyły Rocío i Maite Oroz.

Piłkarki Realu Madryt chciały dobrze wejść w mecz i już w 4. minucie szansę na gola miała Esther, jednak jej strzał minął światło bramki. W odpowiedzi Kanaryjki stworzyły dwie dogodne sytuacje, które zmarnowały Koko i Marijose. Z biegiem minut inicjatywę zaczęły przejmować podopieczne Alberto Torila i w 16. minucie bardzo bliska pokonania Noelii była Athenea. Królewskie atakowały z coraz większą intensywnością i w końcu dopięły swego. W 28. minucie precyzyjne dośrodkowanie Zornozy wykorzystała Rocío, która strzałem głową dała prowadzenie Królewskim. Jeszcze przed przerwą podwyższyć mogła Nahikari, ale jej lob zza pola karnego powędrował minimalnie poza światło bramki.

Po zmianie stron Królewskie kontynuowały ataki. W 47. minucie bliska podwojenia prowadzenia była Athenea, jednak jej strzał z linii bramkowej wybiła Gavira. Kilka minut później Noelia świetnie wybroniła uderzenie z boku pola karnego Esther. W końcówce Granadilla przycisnęła, jednak losy meczu rozstrzygnęła Maite Oroz, która w 86. minucie po świetnej, indywidualnej akcji, zdobyła bramkę na 2:0 i ustaliła wynik meczu.

Tym samym Królewskie odniosły bardzo ważne zwycięstwo z bezpośrednim rywalem w walce o trzecie, premiowane awansem do Ligi Mistrzyń miejsce w Lidze Iberdrola. W tym momencie Las Blancas tracą do trzeciej lokaty dwa punkty, jednak mają jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania. Dziewczyny Torila zrobiły swoje i już mogą koncentrować się na pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń z Barceloną, które odbędzie się już we wtorek o godzinie 21:00 na Alfredo Di Stéfano.

Real Madryt – UDG Tenerife 2:0 (1:0)