Koniec marzeń o obronie tytułu

Królewscy nie obronią tytułu w Lidze Młodzieżowej. Po słabym występie podopieczni Hernána Péreza przegrali 2:3.

Real Madryt nie obroni tytułu w Lidze Młodzieżowej. Królewscy przegrali derbowe starcie z Atlético 2:3. Trzeba przyznać, że nie był to najlepszy występ podopiecznych Hernána Péreza. Rozczarowała przede wszystkim ofensywa, bo żaden z zawodników nie zaprezentował swojego najwyższego poziomu. Pojawiały się jedynie indywidualne przebłyski. W zespole Atlético natomiast znakomite spotkanie rozegrał Barrios. Warto dodać, że na trybunach Alfredo Di Stéfano pojawił się Raúl.

Pierwsza połowa była trudna dla Juvenilu A. Królewskim brakowało pomysłu w ofensywie. Można było odnieść wrażenie, że cały plan ograniczał się do dostarczenia piłki Bruno, Peterowi lub Arandzie i liczeniu na ich indywidualną jakość. Nie przynosiło to efektów. Atlético atakowało groźniej i w 25. minucie Barrios dał Rojiblancos prowadzenie. Na odpowiedź Realu Madryt trzeba było trochę poczekać. W 40. minucie Villar oddał groźny strzał z dystansu, ale Iturbe z najwyższym wysiłkiem zdołał interweniować.

Po zmianie stron Atlético wyprowadziło drugi cios. Tym razem Barrios asystował, a na listę strzelców wpisał się Sergio Diez. To był wzorowy kontratak w wykonaniu gości. Hernán Pérez zareagował, wprowadzając na boisko Davida Gonzáleza. Atakujący bardzo szybko odwdzięczył się za zaufanie i strzelił kontaktową bramkę, wyprzedzając w polu karnym Camarę po dośrodkowaniu Obradora. Królewscy starali się pójść za ciosem, lecz wtedy znów błysnął Pablo Barrios, który pięknym uderzeniem z dystansu pokonał Piñeiro.

Strata trzeciego gola rozbiła trochę Królewskich. Starali się co prawda atakować, ale niewiele z tego wychodziło. Również kolejne zmiany nie przynosiły efektów, a czas szybko uciekał. W 79. minucie znakomitą sytuację miał David. Dopadł do odbitej piłki, jednak z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką. W końcu udało się zdobyć kontaktowego gola. Tuż przed upływem podstawowego czasu gry Peter dobrze wrzucił futbolówkę w pole karne, a tam w odpowiednim miejscu znalazł się Marvel. Real Madryt próbował w ostatnich minutach desperacko doprowadzić do wyrównania, ale liczne dośrodkowania nie przyniosły efektu.

Real Madryt – Atlético Madryt 2:3 (0:1)
0:1 Barrios 25’
0:2 Sergio Diez 50’ (asysta: Barrios)
1:2 David González 58’ (asysta: Obrador)
1:3 Barrios 66’
2:3 Marvel 89’

Real Madryt U-19: Diego Piñeiro, Obrador (Edgar Pujol 76’), Marvel, Asencio, Álex Jiménez, Villar (David González 53’), Mario Martín, Bruno Iglesias (Carbonell 76’), Aranda, Peter, Álvaro Rodríguez (Salazar 64’).

Atlético Madryt U-19: Iturbe, Kostis, Camara, Navarro, Sergio Diez, Curras (Valdera 62’), Gismera, Corral (Lucas Pérez 62’), Barrios, El Jebari (Denia 79’), Carlos Martín (Vilan 70’).