PSG przegrało w lidze z Nantes

Paris Saint-Germain przegrało w lidze 1:3 z piątym Nantes. Do jedenastki pierwszy raz od kontuzji wrócił Neymar. Brazylijczyk zdobył bramkę, ale zmarnował także rzut karny.

Mauricio Pochettino na ligowy mecz wprowadził zmiany w bramce i na bokach obrony, dał szansę nowym partnerom obok Verrattiego w środku pola i po raz pierwszy od kontuzji wystawił od początku Neymara, który ostatecznie rozegrał 74 minuty.

Nantes wygrało pierwszą połowę 3:0 dzięki swojemu bramkarzowi i niesamowitej skuteczności w ataku. Pierwszą groźną akcję zmarnowało PSG, ale to Nantes prowadziło już w 4. minucie dzięki dobrej kontrze. Świetne okazje na remis zmarnowali Mbappé czy Neymar, a gospodarze tymczasem przy odrobinie szczęścia wyszli na prowadzenie po strzale z dystansu. Wielką połowę domknęli skutecznym rzutem karnym za zagranie ręką Wijnalduma.

Les Parisiens drugą połowę zaczęli od gola Neymara, który indywidualną akcją wykorzystał prostopadłe podanie Messiego. Brazylijczyk mógł pozwolić na zmniejszenie strat do gola, ale fatalnie wykonał rzut karny za faul na Mbappé. Do końca wynik już się nie zmienił, chociaż szczególnie goście wykreowali sobie kilka dobrych okazji. Między innymi Mbappé zmarnował sytuację sam na sam.

PSG bardzo skarżyło się na ostrą grę Nantes, a najbardziej przez faule rywali cierpiał Mbappé. Co najciekawsze, gospodarze obejrzeli 2 żółte kartki przy swoich 16 przewinieniach, a goście z Paryża aż 6 przy 10 faulach. Cztery z nich dotyczyły niesportowego zachowania.

FC Nantes 3:1 Paris Saint-Germain
1:0 Kolo Muani 4' (asysta: Simon)
2:0 Merlin 15' (asysta: Bukari)
3:0 Blas 45' (rzut karny)
3:1 Neymar 47' (asysta: Messi)

Nantes: Lafont; Bukari (67', Corchia), Castelletto, Appiah, Pallois, Merlin (90', Traore); Girotto, Blas (90', Roli), Chirivella; Kolo Muani, Simon (90’, Coco)
PSG: Navas; Kehrer (74’, Achraf) Kimpembe, Marquinhos, Bernat (74’, Mendes) Wijnaldum (65’, Draxler), Gueye (81’, Icardi), Verratti; Mbappé, Neymar (74’, Di María) oraz Messi.

W kadrze na ten mecz z powodu kontuzji nie znaleźli się Sergio Ramos i Leandro Paredes. Hiszpan kontynuuje indywidualny trening po kontuzji łydki, a Argentyńczyk otrzymał zabiegi z powodu dyskomfortu mięśnia przywodziciela. Oprócz nich powołania decyzją sportową nie otrzymali Colin Dagba i Layvin Kurzawa.

PSG przed rewanżem z Realem Madryt, który odbędzie się w środę 9 marca, także rozegra dwa mecze ligowe. W sobotę 26 lutego zmierzy się u siebie z 19. w tabeli Saint-Étienne, a w sobotę 5 marca zagra na wyjeździe z 3. Nice. Ten drugi rywal niedawno wyeliminował Les Parisiens z rozgrywek o Puchar Francji.