25. kolejka: Real zwiększa przewagę i czeka na Sevillę

Zakończyło się sobotnie granie w ramach 25. kolejki Primera División. Jak obecnie wygląda sytuacja w tabeli?

Po zwycięstwie Atlético nad Osasuną, które Rojiblancos pozwoliło wrócić do pierwszej czwórki, na południu Hiszpanii mierzyły się ekipy Cádiz i Getafe. Starcie, w którym zdecydowana większość ekspertów przewidywało zwycięstwo Los Azulones, zakończyło się remisem, a na listę strzelców wpisało się dwóch byłych madridistas, czyli Borja Mayoral i Álvaro Negredo.

Wieczorem na boisko wybiegli natomiast piłkarze Realu Madryt i Deportivo Alavés. Królewscy mieli w tym meczu ogromne problemy z konstruowaniem składnych akcji, ale regularnie meldowali się pod bramką Fernando Pacheco. Uderzali Fede, Modrić czy Benzema, ale żaden z nich nie zdołał pokonać bramkarza rywali. W drugiej połowie Real zaczął jeszcze bardziej naciskać i na przestrzeni dziesięciu minut stworzył sobie trzy groźne okazje, ale ostatecznie wynik otworzył pięknym golem Marco Asensio. Los Blancos jeszcze później mieli kilka dobrych sytuacji, bo chociażby w słupek uderzał Karim Benzema. Na dziesięć minut przed końcem Benzema z Asensio rozegrali piękną akcję, a do siatki trafił Vinícius. W samej końcówce Rodrygo faulowany był w polu karnym, a Benzema miał swojego gola, zamykając z rzutu karnego wynik meczu na 3:0.