24. kolejka: Betis utrzymuje tempo

Real Betis wygrał swoje spotkanie z Levante w ramach 24. kolejki Primera División i może w spokoju czekać na wynik wieczornych derbów Barcelony.

Jako pierwsi w niedzielę na boiska wybiegli piłkarze Deportivo Alavés oraz Valencii. Na Mendizorrozie można było spodziewać zaciętego meczu, ale mimo wszystko chyba niespodzianką było to, jak bardzo gospodarze zdominowali wyżej notowanych rywali. Oczywiście, duże znaczenie ma to, że Valencia większy nacisk kładzie na Puchar Króla, ale i tak w kategoriach niespodzianki należało rozpatrywać to, że ostatecznie Baskowie wygrali 2:1, a rzut karny, po którym Nietoperze zdobyły bramkę, był co najmniej kontrowersyjny.

Następnie w niezwykle szalonym meczu zobaczyliśmy ekipy Levante i Realu Betis. Verdiblancos wyszli na murawę z jasnym, ofensywnym nastawieniem, chcąc ustawić sobie rywala jeszcze w pierwszej połowie i faktycznie to osiągnęli. Najpierw gol Fekira, później Edu, a następnie Carvalho sprawiły, że podopieczni Pellegriniego kontrolowali to spotkanie. Szybka odpowiedź przyszła ze strony Daniego Gómeza, który powtórnie trafił tuż po przerwie. Levante złapało więc kontakt, ale szybko jakiekolwiek dalsze emocje w tym meczu zabił nam Fekir, trafiając pięknie z rzutu wolnego. W końcówce jeszcze czerwoną kartkę za głupi i niepotrzebny atak zobaczył Roberto Soldado, a Betis spokojnie zgarnął trzy punkty.