Oceny zawodników po meczu z Villarrealem

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Villarrealem 0:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Nie miał dużo pracy, a przy uderzeniach Alberto Moreno i Giovaniego Lo Celso dobrze sobie poradził. Miał za to jedno niepewne wyjście do górnej piłki, ale na szczęście partnerzy dobrze go asekurowali. Cieszy to, że po raz drugi z rzędu zachował czyste konto.

2. Carvajal

W obronie był dużo skuteczniejszy niż w ataku. Na połowie rywala spisywał się jednak poniżej oczekiwań. Największym pozytywem jest jednak to, że drugi raz z rzędu rozegrał pełne spotkanie bez żadnych problemów zdrowotnych.

3. Militão

Po raz kolejny był jednym z tych, do których nie można mieć żadnych pretensji. Zaliczył zdecydowanie najwięcej interwencji w obronie ze wszystkich zawodników obecnych na boisku. Ostatnio prezentuje najrówniejszą formę ze wszystkich piłkarzy Królewskich.

4. Alaba

Dobrze się spisał, choć nie był bezbłędny. Miał trudne zadanie z asekurowaniem Marcelo i raz dał się zaskoczyć przez Chukwueze. To właśnie on blokował za to strzał Danjumy w najgroźniejszej akcji Villarrealu.

12. Marcelo

Po nie najgorszym meczu z Granadą przyszedł dołek. W pierwszej połowie Chukwueze łatwo radził sobie na jego flance, a Marcelo nie sprawiał mu żadnych problemów. Niestety Brazylijczyk nie imponował też w ofensywie, choć w drugiej połowie przynajmniej jego braki w obronie zostały przykryte. Był to jednak bardzo słaby występ.

14. Casemiro

Przez większość meczu dobrze się spisywał. Wszystkie jego długie piłki trafiały do celu, a najlepsze zagranie stworzyło doskonałą okazję Bale’owi, który uderzył prosto w bramkarza. W końcówce meczu jego błąd mógł Królewskich bardzo dużo kosztować. Po charakterystycznej piętce i stracie kontratak Villarrealu został zatrzymany przez sędziego i pozycję spaloną.

15. Valverde

Po raz pierwszy od 22 grudnia pojawił się w wyjściowej jedenastce w spotkaniu ligowym. Jak zawsze był bardzo wybiegany, jednak w jego grze nie było wielu konkretów. Wśród nich można jednak wymienić okazję Viníciusa. To właśnie Valverde wywalczył piłkę i oddał ją Brazylijczykowi, który nie zdołał strzelić gola.

8. Kroos

Dość przeciętne spotkanie Kroosa. Nie miał większego problemu z długimi piłkami, w drugiej połowie grał dużo lepiej, tak jak cały zespół. Sam też próbował pokonać bramkarza Villarrealu, ale uderzył prosto w niego.

11. Asensio

Nie był niestety tak aktywny jak w starciu z Granadą. Oddał tylko dwa strzały i nie brał na siebie tak dużej odpowiedzialności. Mógł nawet osłabić zespół, ale arbiter także dla niego był dość pobłażliwy i ukarał go tylko żółtą kartką.

20. Vinícius

Drużyna mocno opierała się na jego umiejętnościach gry jeden na jednego, dlatego sporo piłek w pierwszej połowie trafiało właśnie do niego. Po nieprzepisowych zagraniach na nim Królewscy mogli grać w przewadze i mieć rzut karny, ale arbiter w żaden sposób nie reagował. Brazylijczyk był najczęściej faulowanym piłkarzem Realu, mógł skończyć mecz z asystą, ale bardzo dobrej okazji w drugiej połowie nie wykorzystał Bale…

18. Bale

Po niemal sześciu miesiącach bez gry w Realu Madryt wyszedł w pierwszym składzie i to na pozycji środkowego napastnika. Długo wchodził w mecz, a w pierwszej połowie miał tylko jedną akcję godną uwagi – zmarnował jednak podanie Casemiro. W drugiej części meczu był aktywniejszy, sam potrafił sobie wypracować pozycję strzałową (obrona bramkarza i poprzeczka), ale wtedy też zaprzepaścił bardzo dobrą okazję, tym razem po podaniu Viníciusa. Oddał więcej strzałów, niż zaliczył celnych podań. Tak powinna grać „dziewiątka”, ale powinna też być skuteczniejsza.

16. Jović

Tak jak Bale długo wchodził w mecz, tak i Serb potrzebował dużo czasu, by w ogóle zaliczyć kontakt z piłką. I właśnie wtedy wyszedł sam na sam z bramkarzem i uderzył w poprzeczkę.