Gran Derbi bez rozstrzygnięcia

Mecz 1/8 finału Pucharu Króla między Betisem a Sevillą zakończył się skandalem. W głowę Joana Jordána trafił rzucony z trybun przedmiot, przez co zdecydowano się na odwołanie tego spotkania. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle drużyny wznowią mecz.

Los w 1/8 finału Copa del Rey skojarzył Real Betis z Sevillą. W 39. minucie, wraz z trafieniem dla gospodarzy, zakończyło się sobotnie spotkanie obu drużyn. Sędzia Ricardo de Burgos Bengoetxea najpierw przerwał mecz, a ostatecznie po konsultacjach spotkanie zostało odwołane. Nie wiadomo, jaka będzie decyzja władz, choć mówi się o tym, że derby Sewilli zostaną wznowione jutro przy pustych trybunach, choć jedną z możliwości jest walkower dla podopiecznych Julena Lopeteguiego.

Przyczyną całego zamieszania było rzucenie przedmiotu na boisko, który trafił w głowę Joana Jordána. Prawdopodobnie był to kij od flagi i na początku nic nie zwiastowało takiego scenariusza, ponieważ pomocnik Sevilli – tak się przynajmniej wydawało – był gotowy do wznowienia gry. Zaskakiwać może też czas, w którym pseudokibic rzucił przedmiot na boisko. Działo się to tuż po trafieniu Nabiła Fakira bezpośrednio z rzutu rożnego. Był to gol na 1:1.

Od samego początku meczu Betis wyraźnie dominował, ale to goście wyszli na prowadzenie. Óliver Torres dograł do Papu Gómeza, a ten bardzo precyzyjnym strzałem pokonał Ruiego Silvę. Już cztery minuty później trafieniem na 1:1 odpowiedział Fekir, ale kilka sekund po jego trafieniu wydarzyło się to, o czym w Hiszpanii z pewnością będzie mówić się bardzo długo.

We wcześniejszych dzisiejszych spotkaniach Mallorca pokonała Espanyol 2:1 (gol Kubo), Cádiz wyeliminował Sporting Gijón po rzutach karnych (0:0 i 4:2 w serii jedenastek), a Rayo odprawiło Gironę (2:1). W tym ostatnim meczu jednym z bohaterów Vallecas był Luca Zidane, który obronił rzut karny Cristhiana Stuaniego.