Królewscy mistrzami jesieni

Dziś rozegrane zostały zaległe mecze 4. kolejki Primera División. W kluczowym dla Realu Madryt meczu Sevilla zremisowała z Barceloną i nie nadrobiła straty do Królewskich. Jak obecnie wygląda sytuacja w tabeli?

Dziś rozgrywano zaległe spotkania 4. kolejki Primera División, więc powoli tabela zaczyna nam się wyrównywać. Najpierw Villarreal podejmował Deportivo Alavés i w tym meczu zobaczyliśmy prawdziwy popis Daniego Parejo oraz Gerarda Moreno. Pierwszy fantastycznie kontrolował grę i rozrzucał piłkę, natomiast drugi potwierdził swoją świetną formę z ostatniego czasu, dorzucając kolejne dwa trafienia. Żółta Łódź Podwodna wygrała pewnie 5:2 i dopisała sobie trzy punkty, wreszcie wracając do pierwszej dziesiątki i patrząc cały czas w górę.

Wieczorem natomiast przenieśliśmy się na Sánchez Pizjuán, gdzie Sevilla mierzyła się z Barceloną. Być może zaskoczeniem było to, że przez niemal całą pierwszą połowę Katalończycy zdecydowanie dominowali nad rywalami, spychając ich do defensywy, bardzo szybko odbierając piłkę i pozwalając podopiecznym Lopeteguiego jedynie na pojedyncze kontry. Przyszedł jednak jeden rzut rożny, świetnie rozegrany przez gospodarzy, a piłkę do siatki spokojnie skierował Papu Gómez. Tuż przed przerwą wyrównał Araújo, a w drugiej połowie gra się wyrównała, choć trzeba przyznać, że sędzia kompletnie nie panował nad boiskowymi wydarzeniami. Idiotyczną czerwoną kartkę otrzymał Koundé za uderzenie Alby piłką w twarz i ramię, co też Sevilli nie pomogło. Ostatecznie nikt nie był w stanie doprowadzić do klarownej sytuacji i mecz zakończył się remisem 1:1.