Belgia wygrywa z Estonią, 62 minuty Hazarda

Reprezentacja Belgii pokonała dziś Estonię 3:1 i przypieczętowała awans na mundial. W meczu tym wystąpiło dwóch piłkarzy Królewskich.

W pierwszym składzie Czerwonych Diabłów mogliśmy oglądać dwóch zawodników Realu Madryt: Thibaut Courtois oraz Edena Hazarda. Belgowie mieli dość komfortową sytuację w grupie, ale przeciwko reprezentacji Estonii nadal musieli pokazać swój odpowiedni poziom. Bardzo szybko też wyszli na prowadzenie, gdy na lewej stronie urwał się Carrasco i dograł mocną piłkę w pole karne. Bramkarz spokojnie mógł ją wyłapać, ale popełnił błąd i stracił nad futbolówką kontrolę. Christianowi Benteke natomiast pozostało już tylko skierować ją do siatki z niecałego metra. Z takim wynikiem schodziliśmy też na przerwę.

Tuż po wznowieniu gry Belgowie po raz drugi pokonali golkipera Estończyków i znów w trafienie to zamieszani byli Benteke i Carrasco. Tym razem napastnik zgrał piłkę do wahadłowego, a ten zszedł na lewą nogę i fantastycznie huknął w okienko, nie dając żadnych szans bramkarzowi rywali. Chwilę później boisko opuścił Eden Hazard, a zmienił go jego brat, Thorgan. Były to w miarę niezłe zawody atakującego Królewskich. Wygrał aż 8 z 11 pojedynków i oddał dwa celne strzały, ale nie miał bezpośredniego udziału przy żadnym z trafień. W 70. minucie Estończycy zdobyli bramkę kontaktową, ale nie minęło pięć minut i znowu Belgowie odskoczyli, tym razem za sprawą Thorgana Hazarda. Nic więcej już w tym meczu się nie wydarzyło.

Belgia wygrała więc z Estonią i może cieszyć się z awansu na mundial w Katarze z pierwszego miejsca. Jeśli chodzi o piłkarzy Królewskich, to Courtois nie udało się zachować czystego konta, a Eden Hazard zagrał niezłe 62 minuty, ale bez błysku.

Belgia – Estonia 3:1 (1:0)
1:0 Benteke 11' (asysta: Carrasco)
2:0 Carrasco 53' (asysta: Benteke)
2:1 Sorga 70' (asysta: Sappinen)
3:1 T. Hazard 74' (asysta: De Bruyne)

Belgia: Courtois; Castagne, Denayer, Verthongen; Meunier (62' Saelemaekers), Witsel, Vanaken, Carrasco (71' Mertens); De Bruyne (83' De Keteleare), Benteke (83' Origi), E. Hazard (62' T. Hazard).

Estonia: Igonen; Paskotsi, Tamm, Mets; Teniste (79' Puri), Poom, Kreida, Vassiljev (79' Soomets), Ojamaa (60' Sinyavskiy); Zenjov (67' Sorga), Anier (59' Sappinen).