Inter też wygrywa, Real liderem

Real Madryt i Inter Mediolan zdobyły dziś po trzy punkty, dzięki czemu awansowały na miejsca premiowane awansem do 1/8 finału Ligi Mistrzów. By jedni i drudzy byli pewni przejścia dalej, muszą wygrać swoje najbliższe mecze.

Real Madryt wygrał dziś z Szachtarem Donieck 2:1 dzięki golom Karima Benzemy i asystom Viníciusa. Królewscy nie byli w stanie powiększyć prowadzenia i ostatecznie nie wszyscy sympatycy zespołu Carlo Ancelottiego opuszczali dziś Santiago Bernabéu zadowoleni. Przynajmniej na jakiś czas madrytczycy znaleźli się na czele tabeli grupy D. Musieli jednak czekać na potyczkę Sheriffa Tyraspol z Interem Mediolan.

W pierwszej połowie widzieliśmy gospodarzy, którzy grali swoją piłkę. Niewiele celnych podań, niewiele prób konstruowania akcji i żelazna defensywa ponad wszystko. Ostatecznie Sheriff pozwolił rywalom tylko na jedno celne uderzenie do przerwy. Najważniejszy był jednak wynik, a bezbramkowy remis wskazywał na to, że plan po raz kolejny zdawał egzamin.

Na początku drugiej połowy gospodarze popełnili jednak błąd. Świetnie zachował się Marcelo Brozović, który w ładnym stylu znalazł miejsce na oddanie strzału, z którym bramkarz gospodarzy sobie nie poradził. Chorwat miał też spory udział nieco ponad dziesięć minut później. Z rzutu rożnego dograł wprost na głowę Milana Škriniara, a ten – choć dopiero za trzecim razem – skierował piłkę do siatki. Wydawało się, że kropkę nad i postawił Alexis Sánchez, który popisał się bardzo ładnym strzałem chwilę po wejściu na boisko, ale w doliczonym czasie gry bramkę na 1:3 zdobyli też gospodarze.

Jeśli za trzy tygodnie Real Madryt wygra z Sheriffem, będzie pewny wyjścia z grupy. W podobnej sytuacji jest Inter, który zmierzy się z Szachtarem Donieck. Jeśli obie te drużyny rzeczywiście sięgną po trzy punkty, stawką bezpośredniego starcia w 6. kolejce fazy grupowej będzie zajęcie pierwszego miejsca w tabeli i rozstawienie w losowaniu 1/8 finału.

Sheriff Tyraspol – Inter Mediolan 1:3 (0:0)
0:1 Brozović 54' (asysta: Vidal)
0:2 Škriniar 66'
0:3 Alexis 82'
1:3 Adama Traoré 90'+2' (asysta: Thill)

Sheriff: Athanasiadis; Costanza, Arboleda, Dulanto, Cristiano; Addo (62' Radeljić), Thill; Adama Traoré, Kolovos (73' Bruno), Castañeda; Yaxshiboyev (82' Keston Julien).
Inter: Handanović; Škriniar, De Vrij (85' Ranocchia), Bastoni; Darmian (46' Dumfries), Barella, Brozović, Vidal, Dimarco (64' Perišić); Džeko (81' Correa), Lautaro (82' Alexis).