Dzisiejsze okładki

Tysięczny gol Królewskich w Pucharze Europy w wygranym meczu w Szachtarem oraz sytuacja Xaviego to główne tematy na czwartkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

Benze tysiąca i jednej nocy” – MARCA informuje, że jego dwa trafienia znowu uratowały słaby Real. Karim, który zdobył 1000. bramkę Królewskich w Pucharze Europy, ponownie perfekcyjnie rozumiał się z Viníciusem.

Na boku: Liverpool nie dał żadnej szansy – Atlético przegrywało 2:0 po 21 minutach i pozostało w dziesiątkę w 36. minucie po wyrzuceniu Felipe; „Tak nakazuje zdrowy rozsądek, musi do tego dojść”, mówi Xavi – Al Sadd przyjmuje twardą postawę, ale dzisiaj powinno zostać osiągnięte porozumienie. Do tego terminarz Hiszpanów w Lidze Europy.

Na dole: Piqué zaprezentował dbającą o środowisko nową edycję tenisowego Pucharu Davisa – „Zdrowo zazdroszczę Madrytowi tego, jakim jest miastem”. Do tego na górze gazeta promuje swój Sport Weekend Sevilla, który odbędzie się od 12 do 14 listopada.

AS

„Benze1000” – AS podkreśla, że Francuz strzelił historycznego gola w meczu z Szachtarem. Zaliczył też drugie trafienie. Dwie asysty Viníciusa w słabym meczu Królewskich.

Na górze: słaba obrona i słaby sędzia – Atlético zapłaciło na Anfield za błędy swojej defensywy w pierwszej połowie; potem grało 53 minuty w dziesiątkę za surową czerwoną kartkę dla Felipe.

Na dole w sekcjach piłkarskich: Xavi, dzisiaj to ten dzień – trener wyraził pragnienie powrotu do Barcelony, a Al Sadd podaje, że nie pozwoli mu odejść; Unai Emery zostaje – „To mój dom”, mówi trener Villarrealu, który odrzcuił ofertę Newcastle; okazja Sociedadu – Sturm z brakami; Betis o zostanie liderem – Fekir zagra od początku.

Na samym dole: Sinner kolejną ofiarą tenisisty Alcaraza – trzeci triumf Hiszpana w tym roku w meczu z graczem TOP10 rankingu.

Mundo Deportivo

„Mam wielkie chęci na powrót do domu” – Mundo Deportivo spotkało się z Xavim w Katarze. Hiszpan pożegnał się z Al Sadd remisem i uważa, że Katarczycy i Barcelona muszą się porozumieć: „Oby do tego doszło, byłoby spektakularnie”. W rogu: dzisiaj kluczowy dzień – wieczorem doszło do pierwszego spotkania między klubami, by znaleźć formułę na odejście trenera.

Na dole: Atlético wyjeżdża zranione z Anfield; Benzema ratuje sytuację; koszykarska Barcelona zagra z Armani w meczu na szczycie Euroligi.

Sport

„Xavi zostanie pozyskany dzisiaj” – Sport cytuje wypowiedzi Hiszpana: „Trzeba przywrócić nadzieję barcelonismo”; „Powrót do Barcelony byłby spektakularny, byłby krokiem do przodu w mojej karierze. Mam na to ogromne chęci”; „Teraz dwa kluby muszą dojść do porozumienia, to nakazuje zdrowy rozsądek i oczekuję na rozwiązanie”. Na czerwonym polu: Yuste i Alemany w Dosze, by domknąć transfer.

Na dole: Benzema rozstrzygnął wśród gwizdów Bernabéu; Atlético nie miało szansy na Anfield. Na górze: Barcelona czuje pośpiech w sprawie przedłużenia umowy Dembélé – Ousmane chce zostać.

Do tego felietony o: tym, że nadzieja Xaviego to nadzieja culés; dniu, w którym wróci Messi; czekaniu.