/ Leszczu, Mateo, KRot

Dobry występ Brahima, debiut i asysta Varane’a [VIDEO]

Brahim Díaz rozegrał bardzo dobre spotkanie z Cagliari, w którym zanotował asystę. W weekend asystował również Raphaël Varane, który ma za sobą debiut w Manchesterze United. Jak poszło pozostałym?

Brahim Díaz (AC Milan)
Milan podejmował Cagliari, a Brahim tradycyjnie wyszedł w pierwszym składzie, ponownie grając za plecami napastnika. Wziął dość szczęśliwy udział w bramce na 2:1, a chwilę później http://bardzo przytomnie asystował Giroudowi przy kolejnym golu. Wygrał dwa z pięciu pojedynków, a oprócz tego zanotował dwa podania kluczowe, więc może być w pełni zadowolony ze swojej postawy. Opuścił boisko w 85. minucie, a Milan wygrał 4:1.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Mecz z Osasuną przesiedział na ławce rezerwowych. Cádiz przegrał 2:3 po zaciętym starciu z Osasuną.

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
W piątkowym starciu Mallorki z Espanyolem Kubo był jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy na boisku. Japończyk drugi mecz z rzędu rozpoczął od pierwszej minuty i ponownie pokazał się ze świetnej strony, tym razem dając kibicom prawdziwy pokaz swoich umiejętności. Pomocnik oddał 3 strzały, zaliczył 3 udane dryblingi i mocno uczestniczył w większości akcji ofensywnych swojego zespołu. Najlepszą okazję na strzelenie gola Kubo miał w 43. minucie, jednak jego kapitalne uderzenie zza pola karnego obronił Diego López. 20-latek spędził na murawie 86 minut, a Mallorca ograła Espanyol 1:0 i nadal jest niepokonana w aktualnym sezonie La Ligi.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,2/10

Borja Mayoral (AS Roma)
W meczu Ligi Konferencji z Trabsonsporem przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych. José Mourinho znów postawił na Tammy'ego Abrahama, a później jego miejsce zajął Eldor Shomurodov. Tym razem obaj zaliczyli jednak dość przeciętne występy, choć Roma wygrała 3:0 i awansowała do fazy grupowej tych rozgrywek. W meczu ligowym z Salernitaną trener ponownie postawił na Abrahama, a gdy rzymianie prowadzili 4:0, wreszcie zdecydował się na wprowadzenie Mayorala, który był na boisku przez zaledwie 10 minut. Był przy piłce zaledwie 7 razy, oddał strzał (zablokowany), raz był faulowany. Mecz bez historii. Wynik już się nie zmienił i Roma wygrała 4:0.

Reinier (Borussia Dortmund)
Całe spotkanie przeciwko Hoffenheim przesiedział na ławce rezerwowych. Jego zespół wygrał 3:2 po trafieniu Erlinga Hålanda w doliczonym czasie gry.

Álvaro Odriozola (ACF Fiorentina)
Hiszpan zaledwie kilka dni temu doszedł do porozumienia z włoskim klubem, dlatego na debiut w drużynie Vincenzo Italiano musi jeszcze zaczekać. W sobotę Fiorentina pokonała u siebie Torino 2:1.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Martín Calderón (Cádiz CF)
Tydzień temu zadebiutował, a tym razem spędził całe spotkanie na ławce. Cádiz na własnym terenie przegrał 2:3 z Osasuną.

Fran García (Rayo Vallecano)
Rayo zawiodło w dwóch pierwszych kolejkach, ale w trzeciej pokazało się ze znakomitej strony. Zespół z Vallecas wygrał z Granadą aż 4:0, a Fran García zagrał dobry mecz, jak praktycznie każdy zawodnik gospodarzy. Nie miał udziału przy żadnym z trafień, ale był aktywny (najwięcej kontaktów z piłką z całego Rayo) i uważny w defensywie.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 2/3

Martin Ødegaard (Arsenal)
Norweg miał okazję do ponownego debiutu przeciwko West Bromwich w Pucharze Ligi, gdzie wyszedł w pierwszym składzie. Zagrał solidne spotkanie przeciwko niżej notowanemu rywalowi i zanotował przepiękną asystę piętą. Arsenal wygrał 6:0, a Ødegaard opuścił boisko w 61. minucie.
Ocena WhoScored: 7,6/10

Martin zagrał pierwszy mecz ligowy w koszulce Kanonierów u siebie przeciwko Manchesterowi City. Był to fatalny mecz Arsenalu, a Obywatele bezlitośnie punktowali wszystkie słabości podopiecznych Artety. Już po kwadransie było 2:0, a skończyło się na wyniku 5:0 dla The Citizens. Martin rozegrał słabe spotkanie, jak cała jego drużyna. Miał zaledwie 80% celności podań, ani jednego odbioru, wygranego pojedynku czy prostopadłego podania. Fatalne zawody Arsenalu i fatalny początek Kanonierów w lidze.
Ocena WhoScored: 5,9/10

Sergio Ramos (PSG)
Hiszpański stoper nadal nie jest zdolny do gry, a do rywalizacji powróci najprawdopodobniej po najbliższej przerwie na mecze reprezentacji. W niedzielę drużyna ze stolicy Francji pokonała na wyjeździe Reims 2:0 po dwóch trafieniach Kyliana Mbappé.

Raphaël Varane (Manchester United)
Zadebiutował w barwach Czerwonych Diabłów i może być zadowolony. Jego nowa drużyna wygrała na wyjeździe z Wolves, zachowując przy tym czyste konto. Do tego Raphaël zapisał na koncie asystę przy trafieniu Greenwooda. Miał też trochę szczęścia. Po jednym z rzutów rożnych przegrał pojedynek główkowy z Saïssem i tylko cudowne interwencje De Gei uratowały mu skórę. Poza tą sytuacją prezentował się bardzo solidnie w obronie.
Ocena WhoScored: 7,4/10

Zawodnik kolejki: Brahim Díaz