/ marca.com

Brazylijczycy ze zmiennym szczęściem

Zmienne szczęście dla Brazylijczyków z Realu Madryt występujących w barwach reprezentacji Canarinhos. Vinícius nawet nie powąchał murawy w wygranym przez podopiecznych Tite spotkaniu z Wenezuelą (1:0). Zupełnie inne humory mają Reinier i Rodrygo, którzy trafiali do siatki w meczu reprezentacji olimpijskiej z Koreą Południową (3:1).

Reinier, który w bieżącym sezonie na wypożyczeniu w Borussii Dortumnd rozegrał raptem 105 minut, wyszedł w pierwszym składzie i był bardzo aktywny przez całe spotkanie. 18-latek zdobył bramkę na 3:1 w 73. minucie po świetnym rozegraniu na ściankę z Cunhą. Reinier, który grał z „10” na koszulce, pokazał niemałą próbkę swojego talentu i widać w nim było radość z gry. Zszedł z boiska w 82. minucie.

Z kolei w 62. minucie meczu z Koreą Brazylijczyków na prowadzenie wyprowadził Rodrygo. Bramka z pewnością doda pewności siebie 19-latkowi, który na początku bieżącego sezonu stracił uznanie w oczach Zinédine'a Zidane'a.

Znacznie gorszy weekend zaliczył Vinícius. W meczu eliminacyjnym do mundialu w Katarze Brazylijczycy pokonali Wenezuelę po bramce Firmino. Najgorsze dla Viniego jest to, że w spotkaniu wystąpili wszyscy napastnicy poza nim, a w kadrze dodatkowo zabrakło Neymara. Z Wenezuelą od początku zagrali Gabriel Jesús, Richarlison i Firmino, a w trakcie weszli Pedro i Everton. Po Viníciusie ani śladu. Być może zawodnik otrzyma szansę w meczu z Urugwajem 18 listopada. Jeśli nie, to zgrupowanie zakończy z zerowym dorobkiem minut.