16 minut Modricia, remis Chorwacji

W pierwszym meczu podczas trwającej przerwy reprezentacyjnej Chorwacja zremisowała na wyjeździe z Turcją 3:3. Luka Modrić wszedł na boisko w 77. minucie.

Przed meczami w Lidze Narodów Turcja i Chorwacja zmierzyły się w spotkaniu towarzyskim w Stambule. Na stadionie Beşiktaşu nie zobaczyliśmy od pierwszej minuty wielu z najważniejszych zawodników obu zespołów. Po stronie gospodarzy zabrakło Caglara Söyüncü (nie został powołany z powodu urazu), Hakana Calhanoglu czy Meriha Demirala. Zlatko Dalić pozostawił na ławce rezerwowych Lukę Modricia, Mateo Kovačicia, Marcelo Brozovicia czy Ivana Perišicia.

Lukę Modricia w roli kapitana zastępował dziś Domagoj Vida, jednak środkowy obrońca źle wszedł w to spotkanie. Sfaulował Cenka Tosuna we własnym polu karnym, a sfaulowany zawodnik chwilę później otworzył wynik meczu. Chorwacja szybko wyrównała, już po dziewięciu minutach, jednak do sposobu można mieć sporo zastrzeżeń. Ante Budimir przyjął piłkę w sposób wyraźnie nieprzepisowy. Wyraźnie pomógł sobie ręką, a po chwili pokonał Uğurcana Çakıra. Na tym nie zakończyło się jednak strzelanie w pierwszej połowie. Po podaniu Canera Erkina na listę strzelców wpisał się Deniz Türüç.

W drugiej połowie ani jedni, ani drudzy nie zamierzali się oszczędzać. Od 53. do 58. minuty wpadły aż trzy gole, a na tablicy wyników widniał remis 3:3. Zlatko Dalić, tak jak jego vis-à-vis przeprowadził kilka zmian, jednak na Lukę Modricia postawił dopiero w 77. minucie. Jego ustawienie było nieco inne niż w Realu Madryt, pomocnik grał wyżej, praktycznie jako „dziesiątka” i był zdecydowanie częściej zaangażowany w grę ofensywną. Nie wpłynął jednak na rezultat i mecz skończył się remisem.

W najbliższą sobotę Chorwacja zmierzy się na wyjeździe ze Szwecją, a trzy dni później w Splicie podejmie Portugalię. Luka Modrić i spółka i tak nie mają już żadnych szans na wejście do Final Four, jednak walczą o utrzymanie w Lidze A. Szwedzi tracą do Chorwatów tylko trzy punkty.

Turcja – Chorwacja 3:3 (2:1)
1:0 Tosun 23' (rzut karny)
1:1 Budimir 32'
2:1 Türüç 40' (asysta: Erkin)
2:2 Pašalić 53' (asysta: Brekalo)
2:3 Brekalo 56' (asysta: Oršić)
3:3 Ünder 58' (asysta: Tosun)

Turcja: Çakır; Sangare, Çetin (46' Yazıcı), Kabak, Erkin (46' Bayram); Toköz (54' Demiral), Okay Yokuşlu; Ünder (77' Karaca), Kökçü (34' Özcan), Türüç; Tosun (62' Enes Ünal).
Chorwacja: Sluga; Juranović, Vida (46' Uremović), Pongračić (61' Ćaleta-Car), Melnjak; Rog, Badelj (60' Bašić); Brekalo (60' Perišić), Pašalić (77' Modrić), Oršić; Budimir (66' Čolak).